Tęczowe szpulki Grimm’s

Grimm

95.00 

(1 opinia klienta)

Brak w magazynie

WAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 1-2 dni

Drewniane tęczowe szpulki Grimm’s, to rozwijająca zabawka dla małych dzieci.

Uczy manipulować przedmiotami, pozwala ćwiczyć precyzję ruchów i koordynację ręka-oko. Szpulki Grimm’s idealnie sprawdzą się u dzieci, które uwielbiają bawić się klockami i piramidami. Co więcej, zabawka ta została zaprojektowana tak, by rosnąć wraz z dzieckiem – maluch może korzystać z niej na wiele różnych sposobów w zależności od aktualnych możliwości, umiejętności i potrzeb typowych dla danego etapu rozwoju.

Tęczowe szpulki Grimms zostały wykonane z najwyższej jakości drewna malowanego bezpiecznymi farbami – samo trzymanie poszczególnych elementów w dłoni dostarcza dziecku przyjemnych wrażeń dotykowych, co zachęca do zabawy. Kształt szpulek i możliwość nakładania ich na kołeczki w podstawce prowokuje do eksperymentowania – można sortować je według koloru lub wkładać w dowolnej kolejności. Z samych szpulek dziecko może  budować wieżę, próbować je toczyć po podłodze lub ustawiać na innych klockach. W zestawie znajduje się również sznurek zakończony drewnianym krążkiem z kołkiem po drugiej stronie. „Igła” ta ułatwia nawlekanie elementów na sznurek i rozwijanie zdolności motorycznych dłoni.

 

szpulki grimms

Drewniane szpulki Grimm’s:

 • pozwalają rozwijać sprawność dłoni i palców
 • umożliwiają rozwijanie koordynacji oko-ręka i precyzji ruchów;
 • uczą cierpliwości i zdolności koncentrowania uwagi
 • stanowią wstęp do takich aktywności, jak nawlekanie koralików, a w przyszłości igły;
 • dziecko może sortować szpulki i paliki według kolorów – zabawka pomocna przy nauce kolorów
 • umożliwiają odliczanie do 6
 • rozwijają kreatywność dziecka, które chętnie angażuje się w zabawę przy nawlekaniu szpulek na sznurek i nakładaniu poszczególnych elementów na kołeczki
 • pobudzają kreatywność dziecka;
 • to także przyjemność płynąca ze styczności z doskonale wykończonym drewnem, które jest ciepłe i aksamitne w dotyku;
 • miły naturalny zapach kojarzący się z przyrodą, słońcem i bezpieczeństwem.

Szpulki Grimm’s – zestaw składa się z:

 • 6 szpulek;
 • podstawki z kołeczkami;
 • sznurka do nawlekania szpulek;

Materiał:  drewno klonowe i lipowe wykończone nietoksycznymi bejcami na bazie wody;

Zabawka jest certyfikowana zgodnie z normą FSC i ma Pieczęć „Made-by-Nature. Każdy widoczny na zabawce słój, sęk, odbarwienie to znak jakości, atut nie wada.

Wymiary:

 • wysokość szpulki: 4,5 cm
 • długość podstawki: 22,5 cm

Drewniane zabawki w razie konieczności można delikatnie czyścić wilgotną szmatką. Nie można ich moczyć. Zabawki należy trzymać z daleka od źródeł ciepła. Nie można kłaść ich na grzejnikach itp. Nie wolno czyść ich środkami dezynfekującymi, gorącą wodą itp.

Szpulki, tak jak inne produkty Grimm’s, których projektanci czerpią z założeń pedagogiki Montessori, mogą być dowolnie zestawiane z innymi zabawkami zmieniając swą funkcję. Są uniwersalne i przeznaczone dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku.

zabawka sensoryczna grimms

Drewniane zabawki Grimm’s, które powstają od 1978 to prostota, piękno i uniwersalność oraz najwyższa jakość. Projektanci czerpiąc inspirację z pedagogiki Montessori i steinerowskiej kształtują drewno tak by nie straciło nic ze swej wyjątkowej istoty stając się jednocześnie zabawką, która pozwoli rozwijać się dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Zabawką, która niczego nie narzuca zostawiając dziecku przestrzeń do poznawania świata we własnym tempie, zgodnie z własnymi zdolnościami i zainteresowaniami.

Zabawki Grimm’s to uczta dla zmysłów. Drewno potraktowane z sercem podczas obróbki pięknie pachnie, oryginalnie brzmi, cieszy oczy kształtem i barwą a nawet przyjemnie smakuje (choć oczywiście jadalne nie jest). I to co najważniejsze – zabawki Grimm’s są wręcz aksamitne w dotyku. Zabawa nimi a nawet samo ich trzymanie to prawdziwa przyjemność. Palce same zaczynają błądzić po ich powierzchni odkrywając wyjątkową strukturę.

Zabawki są regularnie sprawdzane pod względem jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie produkty, a także użyte barwniki i oleje są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek (EN 71) i standardami amerykańskimi. Także tkaniny lalek mają certyfikat Oeko-Tex.

Wysokiej jakości drewno pozyskiwane jest w 100% z europejskich lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, dzięki temu produkty są certyfikowane zgodnie z normą FSC (Forest Stewardship Council). Pieczęć „Made-by-Nature”. Regularna kontrola jakości i bezpieczeństwa.

Zgodne z europejską normą bezpieczeństwa zabawek (EN 71) i standardami amerykańskimi.

Użyte tkaniny posiadają pieczęć Oeko-Tex.

Kolory przedstawione na zdjęciach ze względu na przekaz elektroniczny mogą nieznacznie różnić się od oryginału.

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

,

Wiek

,

1 opinia dla Tęczowe szpulki Grimm’s

 1. Carto

  Zabawki Grimms są naszymi ulubionymi 👍

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.