Naturalna ścieżka sensoryczna emokke zestaw 1 rozmiar L

emokke

519.00 

(3 opinie klienta)

Brak w magazynie

WAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 5-7 dni
Proukt Polski Polski producent.

Ścieżka sensoryczna dla dziecka – do chodzenia, ćwiczenia i kreatywnej zabawy

Wymiary: przekątna jednego elementu 29 cm

Materiał: sól, szklane kulki, kasza jęczmienna, kamyki, żywica, sklejka

Wiek: 3+

Ścieżka sensoryczna dla dziecka czyli idealna zabawka sensoryczna dla 2, 3 i 4 latka

Interesują Cię zabawki sensoryczne? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo wspaniałych i wartościowych pomysłów na ćwiczenia SI. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczna dla 3 latka, bardzo ciekawą propozycją jest zestaw paneli w kształcie heksagonów. Są to panele sensoryczne, składające się na 5-elementową ścieżkę sensoryczną. Wszystkie panele zabezpieczone są antypoślizgowymi punktami, dzięki czemu dziecko swobodnie może się po nich przemieszczać i skakać 🙂 Faktura każdego heksagonu jest wykonana z naturalnego materiału, który dostarcza dziecku zróżnicowaną stymulację dotykową dla mięśni stóp. Spacer po ścieżce sensorycznej wpływa również na percepcję wzrokową, planowanie ruchu, motorykę dużą i pamięć przestrzenną. Ścieżki sensoryczne dla dzieci są więc bardzo dobrą propozycją dla maluchów nastawionych na kreatywną zabawę, aktywne spędzanie czasu oraz rozwój na wielu polach.

naturalna sciezka sensoryczna do chodzenia emokke
Ścieżka sensoryczna do chodzenia i stymulowania zmysłu dotyku.

Do czego służą panele dotykowe i ścieżka sensoryczna dla dziecka?

 • Integracja bodźców oraz różnicowanie dotykowe ma źródło w dłoniach i stopach dziecka. Spacer po ścieżce sensorycznej oraz praca z tabliczką dotykową stwarza dziecku wyzwanie w postaci odnalezienia tego samego wypełnienia, czyli rozpoznania faktury panelu. Taką aktywność wykonuje się w dwojaki sposób: z zasłoniętymi lub odkrytymi oczami, zależnie od wieku oraz potrzeb użytkownika.
 • Turlanie z tabliczkami, mając ręce wyprostowane nad głową to świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha i postawę dziecka.
 • Panele dotykowe dostarczają stymulacji dla zmysłów, dostarczając ważnego zaspokojenia potrzeb zarówno dla dzieci nadwrażliwych,  jak i podwrażliwych.
 • Próby określenia struktury tabliczki stanowią idealny trening różnicowania dotykowego.

Proponowane panele ścieżki sensorycznej zawierają specjalną instrukcję z opisem przykładowych zabaw oraz ćwiczeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i jednocześnie sprzyja to ćwiczeniu wyobraźni dziecka. Wszystkie elementy stworzone na potrzeby zestawu są w 100% bezpieczne i wykonane z naturalnych materiałów.

ścieżka sensoryczna emokke naturalna
Ścieżka sensoryczna w domu to świetny pomysł. Dziecko przemaszeruje po niej dziesiątki razy każdego dnia!

Zabawki sensoryczne drewniane – panele dotykowe

Ścieżka sensoryczna to określenie na pomysłowy i zróżnicowany tor przeszkód, który ma na celu dostarczyć dziecku określonych wrażeń oraz bodźców. Cała zabawa wspiera rozwój dziecka na bardzo istotnych polach, np.:

 • rozwój mowy,
 • umiejętności motoryczne i sprawność fizyczną,
 • reakcje równoważne,
 • rozwój świadomości przestrzennej,
 • koordynacja ruchowa: oko-ręka-noga,
 • integracja SI.

Drewniane ścieżki sensoryczne dla dzieci od emokke

Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy oraz mowę, umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Ścieżka sensoryczna w domu – idealna do ćwiczeń SI i zabawy

Dzieci korzystające ze ścieżki sensorycznej (zbudowanej z paneli dotykowych) odkrywają potencjał zmysłów, pobudzają w ten sposób tzw. czucie głębokie i w efekcie łatwiej się wyciszają i koncentrują. Efekt docelowy ćwiczeń z panelami sensorycznymi to osiąganie lepszych wyników w nauce oraz umiejętność lepszej koncentracji na zadaniach. Osiągnięcie takich rezultatów jest możliwe dzięki budowaniu połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpretację bodźców dotykowych i wzrokowych, co ma miejsce podczas stymulacji zmysłów dostarczanej przez panele sensoryczne.

Ścieżka sensoryczna do chodzenia – zestaw 1 duży zawiera panele z wypełnieniem:

sciezka sensoryczna dla dzieci

Wypełnienie: kamyki

Duże białe kamyki świetnie sprawdzą się podczas terapii motoryki małej oraz zabaw w pokazywanie paluszkiem. Zimne kamyki są przyjemne dla dziecka i wzbudzają ciekawość. Można wykorzystać je przy nauce liczenia oraz nauce pojęć ciepły – zimny.

 

ścieżka sensoryczna dysk

Wypełnienie: szklane kulki

Zielony kolor wycisza i zachęca do zabawy. Kamyki są gładkie, a jednocześnie na tyle wypukłe, że dzieci chętnie korzystają z tego elementu. Możemy je wykorzystać również do przeliczania elementów.

sciezka sensoryczna panel

Wypełnienie: sól himalajska

Panel do głębokiej stymulacji przy nadwrażliwości dotykowej. Dziecko może na początku nie lubić faktury soli. Warto jednak stosować go regularnie. Częste zapoznawanie dziecka z różnorodnymi strukturami sprawi, że maluch zacznie powoli je akceptować.

 

sciezka sensoryczna jak zrobic

Wypełnienie: kasza jęczmienna

Chropowata struktura będzie dobrym sposobem na odwrażliwienie stopy u dzieci nadreaktywnych dotykowo, jednocześnie pobudzi receptory malców mniej wrażliwych na dotyk.

jak zrobic sciezke sensoryczna

Wypełnienie: żywica z brokatem

Gładkie wypełnienie jest z delikatnym brokatem, który przyciąga uwagę dziecka. Panel jest skrajnie różny od pozostałych elementów, co ułatwia różnicowanie dotykowe podczas przechodzenia po torze.

Produkt polski. Sciezka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

 

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

, ,

Wiek

, ,

3 opinie dla Naturalna ścieżka sensoryczna emokke zestaw 1 rozmiar L

 1. Mikolaj

  Ścieżka sensoryczna w domu to HIT, dzieci w ciągu dnia przechodzą po niej dziesiątki razy, a myślałem, że znudzi się po paru chwilach. Jedynie cena na lekki minus.

 2. Natalie

  Najlepsze co kupilam dzieciom to ta sciezka sensoryczna. Bardzo udany zakup, który polecam bez wahania.

 3. Łukasz

  Zdecydowanie polecam

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.