Ścieżka sensoryczna drewniana emokke zestaw 2 rozmiar L

emokke

519.00 

(2 opinie klienta)

Brak w magazynieWAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 5-7 dni
Proukt Polski Polski producent.

Wymiary: przekątna jednego elementu 29 cm

Materiał: fasola, kawa, juta, metal, cynamon, żywica, sklejka

Wiek: 3+

Zabawka sensoryczna dla 3 latka

Interesują Cię zabawki sensoryczne? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo wspaniałych i wartościowych pomysłów na ćwiczenia SI. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczna dla 3 latka, bardzo ciekawą propozycją jest zestaw paneli w kształcie heksagonów. Są to panele sensoryczne, składające się na 5-elementową ścieżkę sensoryczną. Wszystkie panele zabezpieczone są anpoślizgowymi punktami, dzięki czemu dziecko swobodnie może się po nich przemieszczać i skakać 🙂 Faktura każdego heksagonu jest wykonana z naturalnego materiału, który dostarcza dziecku zróżnicowaną stymulację dotykową dla mięśni stóp. Spacer po ścieżce sensorycznej wpływa również na percepcję wzrokową, planowanie ruchu, motorykę dużą i pamięć przestrzenną.

ścieżka sensoryczna emokke

Do czego służą panele dotykowe i ścieżka sensoryczna?

 • Integracja bodźców oraz różnicowanie dotykowe ma źródło w dłoniach i stopach dziecka. Spacer po ścieżce sensorycznej oraz praca z tabliczką dotykową stwarza dziecku wyzwanie w postaci odnalezienia tego samego wypełnienia, czyli rozpoznania faktury panelu. Taką aktywność wykonuje się w dwojaki sposób: z zasłoniętymi lub odkrytymi oczami, zależnie od wieku oraz potrzeb użytkownika.
 • Turlanie z tabliczkami, mając ręce wyprostowane nad głową to świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha i postawę dziecka.
 • Panele dotykowe dostarczają stymulacji dla zmysłów, dostarczając ważnego zaspokojenia potrzeb zarówno dla dzieci nadwrażliwych,  jak i podwrażliwych.
 • Próby określenia struktury tabliczki stanowią idealny trening różnicowania dotykowego.

Proponowane panele ścieżki sensorycznej zawierają specjalną instrukcję z opisem przykładowych zabaw oraz ćwiczeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i jednocześnie sprzyja to ćwiczeniu wyobraźni dziecka. Wszystkie elementy stworzone na potrzeby zestawu są w 100% bezpieczne i wykonane z naturalnych materiałów.

Zabawki sensoryczne drewniane – panele dotykowe

Ścieżka sensoryczna to określenie na pomysłowy i zróżnicowany tor przeszkód, który ma na celu dostarczyć dziecku określonych wrażeń oraz bodźców. Cała zabawa wspiera rozwój dziecka na bardzo istotnych polach, np.:

 • rozwój mowy,
 • umiejętności motoryczne i sprawność fizyczną,
 • reakcje równoważne,
 • rozwój świadomości przestrzennej,
 • koordynacja ruchowa: oko-ręka-noga,
 • integracja SI.

Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy oraz mowę, umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Dzieci korzystające ze ścieżki sensorycznej (zbudowanej z paneli dotykowych) odkrywają potencjał zmysłów, pobudzają w ten sposób tzw. czucie głębokie i w efekcie łatwiej się wyciszają i koncentrują. Efekt docelowy ćwiczeń z panelami sensorycznymi to osiąganie lepszych wyników w nauce oraz umiejętność lepszej koncentracji na zadaniach. Osiągnięcie takich rezultatów jest możliwe dzięki budowaniu połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpretację bodźców dotykowych i wzrokowych, co ma miejsce podczas stymulacji zmysłów dostarczanej przez panele sensoryczne.

Zestaw 2 duży zawiera panele z wypełnieniem:

Wypełnienie: cynamon

Do wspierania motoryki małej i dużej.

Wypełnienie: Nakrętki metalowe

Najcięższa tabliczka w zestawie, daje też wrażenia termiczne.

 

 

Wypełnienie: lina jutowa

Najbardziej szorstki element zestawu.

 

 

Wypełnienie: kawa

Wypełnienie doskonale sprawdzi się przy terapii dzieci nadwrażliwych dotykowo.

 

Wypełnienie: fasola

Skutecznie stymuluje zmysł dotyku.

Produkt polski. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

, ,

Wiek

, ,

2 opinie dla Ścieżka sensoryczna drewniana emokke zestaw 2 rozmiar L

 1. Marta

  Dziadkowie się złożyli i chłopcy maszerują po niej każdego dnia, bardzo fajna ścieżka sensoryczna dla dziecka.

 2. Jacekk

  Piękna ścieżka sensoryczna, polecam dla każdego dziecka.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *