Naturalne panele do stymulacji dotykowej emokke zestaw 2 rozmiar M

emokke

199.00 

Brak w magazynie

WAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 5-7 dni
Proukt Polski Polski producent.

Stymulacja dotykowa – panele do integracji sensorycznej emokke

Wymiary: przekątna jednego elementu 12,5 cm

Materiał: fasola, kawa, juta, metal, cynamon, żywica, sklejka

Wiek: 3+

panele si stymulacja dotykowa

Zabawki dla dzieci sensoryczne – dla dzieci w wieku 4 lat i więcej

Panele w kształcie heksagonów składają się z 5 elementów o średnicy 12,5cm. Każdy element tego zestawu posiada unikalne wypełnienie, które stanowi fakturę, dostarczają jedyne w swoim rodzaju bodźce dla dziecka, korzystającego z paneli sensorycznych. Stymulacja dotykowa dostarczana przez takie zabawki sensoryczne to świetna sprawa dla dzieci z wysoką nadwrażliwością lub podwrażliwością na bodźce, ale również dla dzieci bez najmniejszych zaburzeń rozwojowych. Spacer po takich panelach sensorycznych to po prostu gwarancja bardzo pożytecznej i bezpiecznej zabawy. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie materiały wykorzystane w produkcji paneli sensorycznych są pochodzenia naturalnego. Zastosowane faktury zapewniają różnorodną stymulację dotykową i rozwój funkcji poznawczych dziecka. Zestaw paneli do stymulacji dotykowej to idealna zabawka sensoryczna dla 4 latka lub 5 latka.

Panele do stymulacji dotykowej od emokke

Zestawy dostępne w naszym sklepie można ze sobą łączyć, rozbudowując ścieżkę sensoryczną. Jej główne zalety to:

  • Różnicowanie dotykowe i integracja bodźców dotykowych pochodzących z górnych i dolnych kończyn. Dziecko bierze do ręki tabliczkę dotykową i chodząc po ścieżce sensorycznej, jego zadaniem jest odnalezienie tego samego wypełnienia. Ćwiczenia w zależności od wieku i możliwości dziecka należy wykonywać zarówno z otwartymi, jak i zasłoniętymi oczami.
  • Praca nad prawidłową postawą i ćwiczenia mięśni brzucha np. turlanie z tabliczkami z rękami wyprostowanymi nad głową.
  • Stymulacja dotykowa. Zróżnicowane wypełnienia pozwalają na zapewnienie stymulacji zarówno dla dzieci podwrażliwych, jak i nadwrażliwych.
  • Różnicowanie dotykowe poprzez odgadywanie struktury każdej tabliczki.

Więcej przykładowych zabaw znajdziesz w instrukcji dołączonej do zestawu. Każde dziecko może znaleźć własny sposób na wykorzystanie panelu. Praktyka pokazuje, że wyobraźnia malców jest nieograniczona. Wystarczy dać im tylko pretekst do działania oraz otoczyć bezpiecznymi i atrakcyjnymi elementami. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczne dla 4 latka lub starszych dzieci, ta propozycja stanowi też pomysł na bardzo elegancki i kreatywny prezent.

panele dotykowe do stymulacji sensorycznej

Ścieżka sensoryczna – na czym polega?
Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy oraz mowę, umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną i koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interpretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Zabawka dotykowa – zestaw 2 mały zawiera panele z wypełnieniem:

Wypełnienie: cynamon

Do wspierania motoryki małej i dużej.

Wypełnienie: Nakrętki metalowe

Najcięższa tabliczka w zestawie, daje też wrażenia termiczne.

 

Wypełnienie: lina jutowa

Najbardziej szorstki element zestawu.

 

 

Wypełnienie: kawa

Wypełnienie doskonale sprawdzi się przy terapii dzieci nadwrażliwych dotykowo.

 

Wypełnienie: fasola

Skutecznie stymuluje motorykę małą.

Zabawki sensoryczne drewniane – produkt dostępny w naszym sklepie jest wyprodukowany w Polsce. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE, co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

, ,

Wiek

, ,

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.