O nas

Sklep Raczkujemy to w zasadzie nas dwoje – Magda i Kornel 🙂 Jesteśmy rodzicami wspaniałych chłopców, którzy motywują nas do bacznego przyglądania się naszym codziennym wyborom – od jedzenia przez ubrania po przedmioty codziennego użytku.

Zabawki i akcesoria dla dzieci – jak to się zaczęło

drewniany sklep dla dzieciPoprzez świadome rodzicielstwo staramy się dbać o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki oraz aktywność fizyczną. Zabawki, ubranka i przedmioty codziennego użytku typu kosmetyki czy naczynka również staramy się wybierać świadomie. Unikamy wszechobecnej chemii zaopatrując się w owoce i warzywa od rolników w kooperatywie spożywczej, kupujemy kosmetyki jedynie sprawdzonych i bezpiecznych marek, stosowaliśmy pieluszki wielorazowe, sami robimy proszki do prania – przykładów na nasze dość alternatywne podejście do życia zgodnego z naturą można wymienić wiele 🙂 Oczywiście – jak to zwykle bywa – dokształcanie się w tym temacie rozpoczęłam dopiero, gdy urodziłam pierwszego synka i własnym przykładem staram się zmieniać nawyki całej rodziny.

Sześć lat temu pojawił się też pomysł na otwarcie sklepu internetowego z bezpiecznymi i sprawdzonymi artykułami dla dzieci i mam, oferujący gadżety dla niemowląt i dzieci z najwyższej półki. Wtedy jednak nie miałam jeszcze takiej wiedzy i doświadczenia, jak teraz. Działalność rozpoczęliśmy jako blog www.raczkujemy.pl z potrzeby dzielenia się rozwiązaniami zgodnymi z naturą. Promujemy produkty z drewna, bambusa, szkła, stali nierdzewnej, bawełny oraz wełny. Dostępne u nas produkty z plastiku bądź silikonu medycznego są absolutnie najwyższej jakości i posłużą kilku pokoleniom, nie zawierają również toksycznych substancji, są więc bezpieczne w użytkowaniu przez nasze pociechy. W 2020 roku na bazie bloga uruchomiliśmy sklep internetowy, oferujący zabawki i akcesoria dla dzieci, które dobieramy wg naszego doświadczenia, wyborów i testów.

Sklep internetowy z zabawkami dla dzieci – jaki mamy asortyment?

Wybierając asortyment, który wciąż poszerzamy, kierujemy się właśnie zasadą – im zdrowiej i bardziej naturalnie, tym lepiej. Uwzględniając zasady idei zero waste, unikamy produktów plastikowych, mało trwałych i o słabej jakości. Szukamy produktów z naturalnych materiałów, które – w razie zużycia – podlegają recyclingowi bądź szybko się rozłożą i nie będą zanieczyszczać środowiska. Pomoce dydaktyczne są kategorią artykułów dobieranych wyjątkowo dokładnie przez Magdę – z wykształcenia psycholog pracującą z dziećmi – na podstawie jej doświadczeń w kontaktach z mniejszymi i większymi podopiecznymi 🙂 Poza tym, nasze koronne kategorie produktów to: zabawki sensoryczne, zabawki edukacyjne i drewniane układanki dla dzieci.

Pakowanie przesyłek

Nasze paczki pakujemy w kartony z tzw. drugiego obiegu – nie kupujemy nowych pudełek, by nie przyczyniać się do produkowania kolejnych odpadów. W tym celu wykorzystujemy kartony i wypełniacze, które otrzymujemy w ramach zamówień hurtowych oraz te, które zbieramy od dłuższego czasu w prywatnym magazynie. Oczywiście delikatne produkty, które mogą ulec uszkodzeniu w transporcie, zabezpieczamy folią bąbelkową. Kładziemy większy nacisk na ekologię i funkcjonalność opakowania niż na jego estetykę. Proszę mieć na względnie, że chcemy unikać zbędnych wypełniaczy i – efektownych, ale nie efektywnych – folii, dodatkowych bibułek itd. Zależy nam, by nie produkować dodatkowych śmieci, a jednocześnie by wysyłane przedmioty były odpowiednio i bezpiecznie zapakowane.

Drewniany sklep dla dzieci do zabawy

Pamiętajcie, że zawsze istnieje możliwość zamówienia wyprzedanego już produktu po kontakcie mailowym lub telefonicznym. Dokładamy wszelkich starań, by paczki – z dostępnymi produktami – były wysyłane najpóźniej następnego dnia roboczego, czas dostawy zależy jednak od rodzaju produktu.

Zapraszamy by regularnie odwiedzać nasz sklep internetowy z zabawkami dla dzieci. Systematycznie poszerzamy ofertę, dlatego warto śledzić nas w mediach społecznościowych. Dostępne u nas zabawki i gadżety dla niemowląt oraz starszych dzieci to gwarancja inspiracji prezentów dla maluchów i rodziców na wszelkie okazje.