Zabawki do krojenia

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Zabawki do krojenia przydatne do zabawy w kuchnię

Zabawa w kuchnię jest jedną z najważniejszych zabaw imitacyjnych dla dzieci. Gotując na niby, wchodzą w świat dorosłych i coraz lepiej go rozumieją. Bawiąc się w kucharza, poznają kolory i nazwy produktów spożywczych. Ogromną pomocą w tym procesie są drewniane owoce i warzywa do krojenia.

Zabawki – warzywa i owoce wymagają skupienia na zadaniu: szykowanie wymyślonych potraw wzmacnia u dziecka koncentrację uwagi, a rodzicom pozwala chwilę odpocząć!

Warzywa – zabawki do krojenia dobre dla niejadków

Są dzieci, które trudno przekonać do jedzenia, tym bardziej, jeśli na talerzu pojawia się nowy, nieznany wcześniej produkt. Drewniane warzywa i owoce do krojenia ułatwiają oswajanie pociech z daniami, za którymi nie przepadają. Karmiąc lalki sałatką z warzyw, dziecko zachęca je, by spróbowały. Później o wiele chętniej zje podobną potrawę, podaną przez rodziców. Także warzywa i owoce na rzepy to bardzo praktyczna zabawka!

Warzywa do krojenia wzmacniają zainteresowanie dzieci gotowaniem, przez co później z większą ochotą pomaga ono w kuchni. Nowe potrawy zamiast obaw, zaczynają budzić zaciekawienie. Z czego zostały wykonane? W jaki sposób? Pytaniom może nie być końca!

owoce do krojenia

Drewniane zabawki do krojenia – bezpieczny sposób na wprowadzenie malucha w kuchenny świat

Małe dzieci często garną się do kuchennych prac, a jednak, na pewnym etapie ich rozwoju, krojenie i gotowanie – nawet w obecności opiekunów – mogłoby okazać się zbyt niebezpieczne. Zamiast ryzykować skaleczenie prawdziwym nożem, o wiele lepiej wykorzystać w tym celu zabawki!

Owoce na rzepy, plastikowe bułki, pluszowe muffinki i warzywa do krojenia dla dzieci pozwalają maluchom rozwijać kulinarne pasje w komfortowych, bezpiecznych warunkach.

Drewniane owoce i warzywa do krojenia – cenne pomoce edukacyjne

Zdawałoby się, zwykła zabawkawarzywa do krojenia. A ileż korzyści dla rozwoju!

Odgrywanie ról podczas zabawy w kuchnię przyczynia się do łatwiejszego wchodzenia w relacje społeczne: dziecko chętnie rozmawia na temat przygotowanych przez siebie „potraw”, zadaje pytania, czy smakowało itd. Dyskutując, w jaki sposób ułożyć na talerzu zabawki – warzywa i owoce, ćwiczy umiejętności komunikacyjne i nabiera pewności siebie.

Warzywa do krojenia dla dzieci do zabawy w kuchni i nie tylko

Ponadto, zabawki – owoce na rzepy i inne tego typu akcesoria pomagają dzieciom dostrzec praktyczny wymiar nauki. Licząc produkty spożywcze do krojenia dla dzieci, malec uczy się, jak ważne jest czytanie, liczenie i matematyka podczas gotowania!

Zabawki do krojenia a rozwój umiejętności motorycznych

Kiedy dziecko udaje, że gotuje, jego działania wymagają szerokiej gamy drobnych umiejętności motorycznych. Sięgając po warzywa i owoce na rzepy, trenuje chwyt pęsetowy, zgina i rozgina paluszki, ogółem – rozwija zdolności manualne. Przytrzymując warzywa – zabawki do krojenia, w skupieniu je kroi – zupełnie jak w prawdziwej kuchni. Drewniane zabawki do krojenia przyczyniają się zatem do rozwoju tych wszystkich zdolności, które przydają się w przedszkolu, a później w szkole.