Śpiworki do wózka

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 37 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 37 wyników

Śpiworki do wózka

Spacery z wózkiem to radość zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka, dla którego są okazją, by poznawać świat. Aby się udały, należy zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo. W chłodniejsze dni nie obędzie się nie tylko bez wkładki do wózka, ale i bez śpiworka. Oferowane przez nas śpiworki do wózka gwarantują komfort cieplny, a przy okazji wyglądają świetnie. Czym się charakteryzują i czym się kierować podczas wyboru? Podpowiadamy.

Śpiworek do wózka – dlaczego jest tak potrzebny?

Jesienne i zimowe spacery dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie dzieci, dlatego śpiworki do wózka spacerówki stanowią niezbędny element niemowlęcej wyprawki. Zwykle, aby dziecko nie zmarzło, ubiera się je warstwowo. Ubieranie i rozbieranie przed spacerem zajmuje czas i jest kłopotliwe – o ileż łatwiej otulić maleństwo śpiworkiem! Można co prawda skorzystać z kocyka, ale kiedy temperatura spada, często okazuje się on niewystarczającym okryciem. Śpiworki zimowe do wózka są wówczas nieodzowne.

Korzystając ze śpiworka, nie trzeba ubierać dziecka przesadnie grubo – wystarczy body i kombinezon. Jeżeli na dworze panuje mróz, wówczas zalecamy jednak pamiętać o ciepłym ubraniu, czapce i ocieplaczach na nóżki. Śpiworki do wózka na zimę można uzupełniać kocykiem, o ile jest taka potrzeba. Najlepiej sprawdzić temperaturę, dotykając karku maluszka – jeśli jest rozgrzany, jest mu za gorąco, jeśli chłodny – wtedy przyda się dodatkowe okrycie.

Śpiworki do wózka na zimę i jesień są jednocześnie ciepłe i oddychające. Malec nie spoci się, dzięki czemu jest większa szansa, że uniknie wychłodzenia czy wręcz przeziębienia. Wiele z proponowanych przez nas śpiworków ma powłokę przeciwdeszczową, pozwalając wychodzić z dzieckiem także w trakcie deszczu. A kiedy przyjdą mróz i śnieg, piękny śpiworek do wózka z futerkiem osłoni główkę niemowlęcia przed nawet największą zimą.

spiworki do wozka makaszka

Śpiworki do wózka – na co zwracać uwagę?

Dobry śpiworek do wózka zapewnia optymalną temperaturę i stabilizuje maluszka, przyjemnie go otulając. Ważne, by ciepło rozchodziło się równomiernie, toteż warto decydować się na pikowane śpiworki do wózka spacerowego. Rozłożenie wypełnienia jest w nich bardziej proporcjonalne, a jednocześnie są one bardzo estetyczne. Również jakość wypełnienia ma znaczenie – powinno być antyalergiczne – ten warunek spełnia np. włóknina silikonowa.

Kupując śpiworki zimowe do wózka, należy przyjrzeć się, czy wystarczająco izolują one przed zimnym powietrzem i przeszywającym wiatrem. Istotne, by były zaopatrzone w kapturek. Śpiworek do wózka z futerkiem ma ten kapturek obszyty puszystym włosiem, przez co są jest jeszcze bardziej przytulny i ma uroczy wygląd.

Dzieci brudzą się w mgnieniu oka, dlatego zarówno śpiworki do gondoli i fotelika samochodowego, jak i śpiworki do wózka spacerówki, muszą być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Należy respektować zasady prania podane przez producenta, wówczas produkt zachowa swoją strukturę i posłuży kolejnym pokoleniom.

Ostatnimi aspektami, których nie można pomijać, są rozmiar i sposób montażu śpiworka. Nasze śpiworki do wózka spacerowego mają otwory na pasy, a ponadto gumki, guziki i tasiemki ułatwiające przytwierdzenie do podłoża. Rozmiar podany jest w miesiącach, przez co łatwo wybrać wielkość odpowiednią dla swojego dziecka.

Śpiworki do gondoli – czym się wyróżniają?

W okresie niemowlęcym dziecko często przebywa w wózku, dlatego śpiworek do wózka:

  • musi być odpowiedniego rozmiaru,
  • powinien umożliwiać łatwe wyjmowanie niemowlęcia z wózka,
  • musi być uszyty z przewiewnej, oddychającej tkaniny,
  • powinien być miękki i miły w dotyku.

Latem wystarczy lekki otulacz, ale chłodniejszą porą, wybierając śpiworek do gondoli, należy spojrzeć na śpiworki do wózka na zimę. Oferowane przez nasz sklep internetowy śpiworki są wykonane z wielką dbałością o detale, z atestowanych materiałów. Zaopatrzone w ściągacz, dobrze otulają malucha i utrzymują go wewnątrz. Wiatro i wodoodporne, nadają się na wszelkie warunki atmosferyczne. Zaletą jest również ciekawe wzornictwo, przez co śpiworki te to idealny pomysł na prezent dla młodych rodziców.

śpiworki do wózka dla noworodka