160x90

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Materac dla dziecka 160×90 – który będzie najlepszy?

To właśnie w dzieciństwie rozwijamy swoje zdolności intelektualne, takie jak uczenie się, zapamiętywanie, a także zdolność koncentracji. Stąd tak istotne, by materac dziecięcy 160×90 cm był dostosowany do potrzeb i morfologii rosnącego człowieka.

Co brać pod uwagę, kupując materac do pokoju dziecka?

Istnieje kilka kryteriów, jakimi należy się kierować, wybierając materace dziecięce 160×90. To:

  • Grubość materaca – wynosi ona od 16 do 20 cm dla zapewnienia optymalnego komfortu. Poniżej tej grubości sen dziecka może być niespokojny.
  • Gęstość materaca – zależy od wagi Twojego dziecka! Dla niemowląt wystarczająca jest gęstość od 20 do 22 kg/m3. Dla dzieci o wadze poniżej 30 kg zaleca się gęstość od 25 do 40 kg/m3. Dla dzieci ważących od 30 do 60 kg zaleca się wybór materaca o gęstości co najmniej 35 kg/m3. Wreszcie, dla dzieci o wadze powyżej 60 kg konieczne jest zastosowanie materaca o gęstości 40 kg/m3.
  • Antyalergiczne, oddychające i higroskopijne wypełnienie oraz pokrowiec. Zapobiegnie ono przegrzewaniu się, poceniu i chorobom skóry dziecka.

materac dla dziecka 160 x 90

Jaką twardością powinien odznaczać się materac dla dziecka 160×90 cm?

Komfort oznacza zarówno wygodę, jak i właściwy nacisk. O ile wygoda jest pierwszym odczuciem podczas testowania materaca, o tyle nacisk odnosi się do twardości materaca.

Z pewnością zbyt miękkie łóżko nie jest odpowiednie, ponieważ części ciała w obrębie klatki piersiowej i brzucha zapadają się w materac. Pozbawiony oparcia kręgosłup zostaje wówczas wytrącony z równowagi, co prowadzi do bólu pleców. Nie oznacza to jednak, że materac 160×90 powinien być za twardy.

Materace Hevea i materace Matlander

Zbyt twardy materac nie jest zalecany dla dzieci, ponieważ prowadzi do sztywności mięśni i prawdopodobnie do bólu pleców z powodu punktów nacisku na ciało. Dzieci potrzebują podłoża przyjaznego dla ich delikatnych mięśni i stawów. Z tego powodu średnio twarde materace 160×90 będą najlepsze. Wypełnienie z naturalnego lateksu, lateksu z kokosem lub wysokoelastycznej pianki zapewni odpowiednią gęstość i elastyczność materaca.