Szczotki do masażu

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Szczotki do masażu na sucho – jak wybrać?

Uczestnictwo w zabiegach odnowy biologicznej wymaga czasu i bywa kosztowne, dlatego warto zadbać o indywidualną pielęgnację skóry. Szybką i łatwą do przeprowadzenia metodą jest masaż z wykorzystaniem szczotki do ciała. Czym się kierować, rozważając zakup szczotki do masażu?

Szczotki do szczotkowania na sucho – co warto wiedzieć?

Szczotkowanie na sucho pozwala cieszyć się piękną i gładką skórą. Podobnie jak peeling, usuwa martwy naskórek, wspomaga przepływ limfy i stymuluje proces powstawania kolagenu. Ponadto zapobiega wrastaniu włosków po depilacji. Chcąc cieszyć się jego efektami, zaopatrz się w szczotkę z włosiem o odpowiednio dobranej twardości, najlepiej z naturalnych włókien.

szczotka do masażu na sucho i mokro lullalove

Wybór szczotki do masażu zależy od partii ciała, którą chcemy szczotkować (np. szczotki do twarzy posiadają mniejszą główkę i miękkie włosie) oraz od celu zabiegu (szczotki do masażu na cellulit są zwykle bardziej szorstkie). Różnią się one także kształtem i rodzajem uchwytu.

Szczotki do szczotkowania na sucho – rodzaje

Szczotki do ciała z włosiem tampico

Tampico to naturalne włókno agawy – rośliny pochodzącej z Meksyku. Masaż tego typu szczotką ujędrnia i wygładza. Zaczerwienienie skóry nie powinno dziwić – jeżeli szukasz szczotki do masażu na cellulit, szczotka tampico jest jednym z lepszych wyborów.

Szczotki do suchego masażu z kokosem

Włókno z kokosa jest ostre w odczuciu, ale na tyle sprężyste, że pozostaje łagodne dla struktury skóry. Masaż szczotką z włóknem kokosowym zmniejsza obrzęki, pomaga przy bólach stawów i relaksuje. Możesz zdecydować się na model z rączką lub poręcznym uchwytem w kształcie gałki.

Szczotki do twarzy

Wrażliwa skóra twarzy wymaga szczotki o wyjątkowo delikatnym włosiu. Dlatego szczotka do twarzy i szyi Lullalove jest zaopatrzona w miękkie włosie końskie, co zapewnia prawidłowy drenaż limfatyczny, właściwe oczyszczenie i złuszczenie naskórka. Szczotkowanie wykonuje się po umyciu skóry i wyrównaniu PH hydrolatem.

Szczotki do masażu na sucho biustu, szyi i dekoltu

Podobnie jak twarz, obszar biustu, dekoltu i szyi domaga się szczególnej pielęgnacji. Z tego powodu szczotki do suchego masażu tych miejsc również powinny być szczególnie łagodne. I tu marka Lullalove użyła włosia końskiego, które pozwala na przyjemny masaż o dobroczynnym działaniu, który warto połączyć z samobadaniem piersi.

szczotka na ciemieniuchę lullalove z muślinową myjką

Szczotki z naturalnego włosia koziego dla niemowląt

Włosie kozie jest tak miękkie i aksamitne w dotyku, dlatego doskonale nadaje się na masaż relaksacyjny główki niemowlęcia. Jeżeli szukasz szczotki do suchego masażu dla dziecka, zwróć uwagę na szczotkę z naturalnego włosia koziego Memi z oprawką z drewna bukowego. Masaż poprawia ukrwienie skóry maluszka. Jest bardzo przyjemny i pogłębia jego więź z rodzicem.

Warto pamiętać, że szczotkowanie skóry na sucho wykonuje się przed wzięciem prysznica lub kąpieli. Pozwala to na zmycie złuszczonego naskórka i zanieczyszczeń tuż po zabiegu, poza tym unikamy wtedy zamoczenia szczotki – ekologiczne szczotki do masażu na sucho mają uchwyty z drewna, które mogłoby ulec spękaniu pod wpływem wody.