Zabawki sensoryczne

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 156 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 156 wyników

Zabawki sensoryczne drewniane

do wspomagania integracji sensorycznej dla niemowląt, przedszkolaków i starszych dzieci

Sensoryczne pomoce i zabawki to mocno uniwersalna kategoria produktów dla dzieci. Są to akcesoria, które umilają czas najmłodszym – dlatego zaliczamy je do zabawek, ale również mocno aktywizują i rozwijają na wielu polach nasze pociechy. Pomagają przy tym w radzeniu sobie z rozmaitymi problemami takimi jak zaburzenia sensoryczne dziecka. Takie akcesoria i zabawki dostymulowują dzieci poprzez oddziaływanie na różne zmysły – przede wszystkim dotyku i wzroku, ale również słuchu i węchu.

Pozwalają na rozwój układu nerwowego na różnych polach za sprawą mnogości oddziaływań na wszelkie zmysły. No i są super atrakcyjnymi zabawkami dla dzieci, różnią się bowiem od gadżetów znanych im z dużych sklepów. Zabawki sensoryczne co to znaczy? W oficjalnym ujęciu definicję zabawek sensorycznych można ująć tak:

Czym są zabawki sensoryczne? 

Zabawki sensoryczne – co to jest? To zabawki opracowane z myślą o stymulowaniu zmysłów dziecka. Mają one na celu rozwój umysłowy oraz fizyczny dziecka. Oddziałują one na wszystkie zmysły: dotyk, wzrok, smak, węch, a nawet słuch. Integracja sensoryczna dziecka jest ćwiczona oraz wzmacniana poprzez ciekawe faktury zabawek, zapachy czy nawet smak. Innymi słowy, dziecko dzięki zabawkom sensorycznym poznaje świat, zbiera nowe doświadczenia oraz otrzymuje pomoce, pozwalające rozwijać umiejętności, mające związek z układem nerwowym oraz zmysłami.

Kiedy dziecko potrzebuje terapii SI?

Terapia SI może być wskazana np. gdy dziecko odstaje pod względem sprawności fizycznej. Inna taka sytuacja to, gdy dziecko ma problemy z koordynacją ruchową i równowagą albo ma osłabiony układ nerwowy. Maluch bardzo łatwo wtedy pobudza się poprzez percepcję wzrokową lub w drugą stronę – ma problem z funkcjonowaniem w zgiełku (przedszkole lub szkoła). Przeważnie stymuluje się gryząc palce lub wykonując stereotypie ruchowe.

Nasz sklep z zabawkami sensorycznymi jest pełen ciekawych propozycji. Polecamy je rodzicom i krewnym szukającym prezentów dla „dzieci, które już wszystko mają” :). Zabawki sensoryczne dla dzieci gwarantują świetną zabawę i świetnie sprawdzają się jako prezenty urodzinowe (np. jako zabawki SI dla przedszkolaków), ale również w odwiedziny, na chrzest czy z okazji Dnia Dziecka.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaków i przedszkolaków

Pomoce sensoryczne polecane przez specjalistów to zdecydowanie jedna z popularniejszych kategorii w naszym sklepie i zakupy robią w niej zarówno rodzice jak i żłobki i przedszkola. Żywo zainteresowane zabawkami sensorycznymi są również ośrodki terapeutyczne, pracujące z dziećmi. Nasz sklep jest polecany przez specjalistów i, co ważne, został założony przez terapeutę dziecięcego.

Zabawki sensoryczne dla terapeutów

Zaburzenia sensoryczne to ważny aspekt pracy terapeuty dziecięcego, dlatego wiemy, co rekomendować i co sprawdza się w różnych sytuacjach, niezależnie od rodzaju zaburzenia na polu SI. Na przykład, pudełka dźwiękowe mają świetny wpływ na zmysł słuchu.

pomoce sensoryczne
Pomoce i zabawki sensoryczne to najlepsza recepta na odpowiednie funkcjonowanie integracji sensorycznej dziecka.

Sklep sensoryczny – integracja sensoryczna sklep

Zabawki i pomoce sensoryczne najczęściej bazują na naturalnych surowcach. Dziecko poznaje różne faktury dotykając kryształków soli himalajskiej, ziaren kawy, kaszy jęczmiennej czy gładkich kamyczków. Może po nich stąpać lub badać dłońmi, przykładać do policzka lub innych części ciała.

Doznania płynące z tego kontaktu sprawiają im nie małą przyjemność, gdyż dzieci mają wrodzoną potrzebę poznawania świata różnymi zmysłami. Lubią chodzić boso po trawie, piasku lub kamieniach. A za sprawą zabawek sensorycznych mogą mieć dostęp do tych wszystkich aktywności na bieżąco w domu lub na własnym podwórku.

Rozwój i terapia SI

Najfajniejsze pomoce sensoryczne sprzyjają obcowaniu z naturą, stymulowaniu zmysłów oraz wspieraniu rozwoju dzieci na bardzo wielu polach. Dobry zestaw zabawek sensorycznych można przedstawić maluchom praktycznie w każdym wieku, np. fajna zabawka sensoryczna dla niemowlaka to kostka sensoryczna, piłki sensoryczne czy książeczka – szeleścik. Dobrze dobrane zabawki sensoryczne dla dzieci będą stymulować zmysł słuchu, wzroku, zmysł dotyku oraz węchu.

zabawki integracja sensoryczna
Zabawki sensoryczne zapewniają dobrą zabawę, ale przede wszystkim mają pozytywny wpływ na pracę mózgu i układu integracji sensorycznej dzieci.

Sensoryczne zabawki 

wyciszają i uspokajają dzieci

Jedną z częstszych przyczyn niezadowolenia malca bywa znudzenie. Dzieci są ciekawe świata i potrzebują stymulacji, dlatego warto im kupować zabawki sensoryczne antystresowe, które dostarczają bodźców, nie męcząc jednak ich nadmiarem. Przykładem takiej propozycji jest kontrastowa książeczka sensoryczna – relaksuje dziecko i zajmuje niemowlaka na dłuższy czas.

Wybierz zabawkę sensoryczną dla dziecka

Do 2 roku życia zmysły dziecka są stale w pogotowiu. Jego ostrość widzenia pozwala mu na rozróżnianie jedynie prostych i kontrastowych wzorów. Przydadzą się wówczas zabawki sensoryczne na roczek, np. zabawki kontrastowe takie jak książeczka kontrastowa czy kontrastowa grzechotka.

Akcesoria do terapii SI 

w dobrej cenie i polecane przez terapeutów

Nasz sklep z zabawkami sensorycznymi nie jest miejscem, w którym znajdziesz każdy możliwy produkt. Ofertę ograniczamy tylko do produktów, które łączą zabawę z nauką i rozwojem dziecka. Ponadto, stawiamy, np. na zabawki sensoryczne dla 3 latka, które są wykonane wyłącznie z naturalnych i bezpiecznych materiałów. Zabawki sensoryczne i pomoce do terapii SI oraz codziennej zabawy to najlepszy sposób na rozwój układu nerwowego dziecka, wyciszenie go oraz dostymulowanie zmysłów.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt

Sensoryczne zabawki dla najmłodszych – bawią i rozwijają. Zabawki do terapii sensorycznej to świetny pomysł dla dzieci, wymagających terapii, ale również dla tych, które nie mają zdiagnozowanych zaburzeń na polu integracji sensorycznej. Prawidłowy rozwój mózgu dziecka to absolutna podstawa, dlatego zainteresowanie tą kategorią jest jak najbardziej zrozumiałe. Z tego względu, sensoryczne pomoce dla dzieci są kluczową częścią oferty naszego sklepu.

Zabawki dla dzieci z zaburzeniami SI

Zabawki do ćwiczeń SI są atrakcyjne nie tylko z perspektywy osób prywatnych, ale również placówek oświatowych takich jak żłobki, przedszkola, szkoły z klasami integracyjnymi oraz ośrodkami terapeutycznymi. Te ostatnie w dużym stopniu specjalizują się w pracy z dziećmi z zaburzeniami SI, w wielu przypadkach dotyczy to dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zabawki dla dzieci z zaburzeniami sensorycznymi są istotnym elementem skutecznej terapii.

Umiejętne wspieranie rozwoju dziecka

Być może zastanawiasz się co kupić dziecku do przedszkola lub jaka zabawka zajmie go na dłużej w domu. Zadaniem każdego rodzica jest troska o rozwój malucha. Pomyśl o pomocach sensorycznych. Dobry zestaw zabawek sensorycznych to zdecydowanie lepsza inwestycja niż grające, plastikowe zabawki, którego niczego nie uczą i nie rozwijają dzieci.

Podsumowanie

Nie wiesz jaka zabawka sensoryczna będzie najlepsza dla Twojego dziecka? Doradzimy, odezwij się do nas!

Pamiętaj: akcesoria i zabawki sensoryczne dla niemowląt i starszych dzieci to świetny pomysł na prezent. Zapraszamy również do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań. W naszym sklepie, chętnie doradzamy i przekazujemy dodatkowe informacje odnośnie produktów.