Kostki manipulacyjne

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Kostki manipulacyjne rozwiną umiejętności manualne Twojego dziecka

Niemowlęta chętnie biorą do rączek różne przedmioty i z zapałem nimi manipulują. W ten sposób poszerzają wiedzę o rzeczywistości, która na tym etapie ogranicza się do najbliższego otoczenia. Aby rozwijać zdolności manualne malucha, wzmacniać jego spostrzegawczość i naturalną ciekawość świata, warto wykorzystać kostki sensoryczne. Te niewielkie przedmioty w kształcie sześcianu zaopatrzone są w lusterka, kółka, przyciski, zasuwki i zatrzaski, co pozwala ćwiczyć sprawność małych paluszków. Kostki manipulacyjne dla dzieci są przy tym kolorowe i atrakcyjne, co stymuluje wzrok i jednocześnie sprawia brzdącom wiele radości.

Drewniana kostka sensoryczna – zabawa i rozwój w jednym

Pobudzające rozwój zmysłów kostki manipulacyjne są zabawkami, w których projektowaniu wzięto pod uwagę współczesną wiedzę psychologiczną i pedagogiczną. Małe dziecko uczy się, jak reagować na bodźce, co nazywamy procesem integracji sensorycznej. Aby proces ten przebiegał prawidłowo, specjaliści polecają zabawę sensoryczną. Odnosi się ona do każdej aktywności, która zachęca do korzystania ze zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku. I tu niezwykle przydatna staje się sensoryczna kostka. W zależności od typu zabawki może ono nią potrząsać, przesuwać jaskrawe koraliki wzdłuż krętych i spiralnych torów, przeciągać sznureczek przez metalowe szlufki lub przeglądać się w lusterku.

Kostki manipulacyjne dla dzieci są zwykle tak bogate w możliwości, że operowanie nimi potrafi pochłonąć długie godziny, dzięki czemu nie ma obaw, że malec się znudzi. Aktywność ta doskonali koordynację ręka-oko oraz umiejętności motoryczne. Dziecko poznaje różne kolory, kształty i faktury, może nawet zaznajamiać się pomału z literami i cyframi. Niejednokrotnie kostki manipulacyjne zaopatrzone są w grzechotki i piszczałki, co dodatkowo pobudza rozwój słuchu.

Wielofunkcyjna sensoryczna kostka dobra na prezent

Nie bez znaczenia jest materiał, z którego zrobiona jest zabawka. Powinna ona być wykonana z tworzyw naturalnych i miłych w dotyku. Wymogi te spełnia drewniana kostka sensoryczna. Jest na tyle wytrzymała, że posłuży przez lata, ciesząc kolejne dzieci. Można również zachować ją jako pamiątkę z dzieciństwa. Dobrej jakości kostka sensoryczna drewniana ma zaokrąglone brzegi, dzięki czemu jest łagodna dla delikatnych dziecięcych dłoni. Istotne, by była certyfikowana, co gwarantuje, że przedmiot jest wolny od jakichkolwiek szkodliwych substancji.

Interesującą opcją, która z pewnością zainteresuje osoby poszukujące prezentu, są personalizowane kostki sensoryczne, na których umieszczone jest imię dziecka. Bywa, że kupujący może również wskazać, które aplikacje chciałby widzieć na przedmiocie. A możliwości jest naprawdę wiele! Kostka sensoryczna drewniana może być zaopatrzona w doczepiane usta lub wąsy, kwiaty czy wizerunki zwierząt. Rzepy, zatrzaski, kolorowe przyciski – możemy wybierać do woli, w zależności od tego, co proponuje producent. Taka sensoryczna kostka spodoba się każdemu dziecku!

kostki manipulacyjne dla dzieci