Kartki okolicznościowe

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Wyświetlanie wszystkich wyników: 28

Ręcznie robione kartki okolicznościowe

Piękne kartki okazjonalne wykonane z drewna. Sprawią radość każdemu, kto je otrzyma i w dodatku stanowią oryginalną pamiątkę na długie lata. Sprawdź nasze wyjątkowe pocztówki ręcznie robione.

kartki okolicznosciowe recznie robione

Nie pozwól o sobie zapomnieć! Drewniane kartki z życzeniami

Jedną z pierwszych rzeczy, o których myślimy, chcąc uczcić jubilata lub jakąś ważną okoliczność, jest kartka z życzeniami. Urodziny, Dzień Matki, Dzień Ojca i okres świąteczny – bez względu na to, o jaką okazję chodzi, chcemy, by obdarowana osoba otrzymała coś wyjątkowego, co będzie mogła zatrzymać na lata. Proponujemy oryginalne kartki okolicznościowe z drewna, z estetycznym nadrukiem. Pocztówka drewniana nie zniszczy się równie łatwo jak papierowa, dzięki czemu będzie mogła dłużej przypominać o Twojej pamięci dla bliskiej Ci osoby.

Kartki okolicznościowe recznie robione – historia

Tradycja przesyłania kartek z życzeniami istnieje na całym świecie. Znali ją starożytni Egipcjanie i Chińczycy, tymczasem w Europie pojawiła się ona dość późno. W 1709 r. Włoch Nicolo Monte Mellini wysyłał recznie robione kartki okolicznosciowe rodzinie i znajomym na święta. Pomysł spodobał się mediolańskim drukarniom, niemniej na rozpowszechnienie zwyczaju trzeba było czekać do XIX wieku.

Pocztówki ręcznie robione

Wszystko zaczęło się w Wielkiej Brytanii w 1840 roku, kiedy pojawił się pierwszy znaczek pocztowy, który ułatwił wymianę korespondencji. Wówczas kolorowe kartki ręcznie robione ozdobione były ostrokrzewem, jemiołą, przedstawieniami szopek i ośnieżonych drzewek. Wysyłano je w okresie adwentu i miały za zadanie życzyć jednocześnie Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Niedługo potem odkrycie procesu litografii spopularyzowało wysyłanie kartek świątecznych, a z czasem pojawiły się również pocztówki na inne okazje.

Kartki ręcznie robione na urodziny

„Jesteś dla mnie kimś wyjątkowym”, „Cieszymy się, że jesteś z nami na tym świecie” – to jedne z myśli, które chcemy wyrazić, podarowując drugiej osobie kartkę z życzeniami na urodziny. Ten wspaniały dzień cieszy szczególnie dzieci. Dlatego w sklepie Raczkujemy oferujemy drewniane kartki z życzeniami na urodziny, które mogą spodobać się zwłaszcza najmłodszym. Częstym motywem są kotki, pieski i inne zwierzątka, tak lubiane przez naszych najmilszych. Takie kartki ręcznie robione na urodziny są efektowne, a zarazem trwałe i z pewnością ucieszą jubilata!

Kartki ręcznie robione – podziękowania

Ręcznie robiona pocztówka to również wspaniały sposób, by okazać wdzięczność – a komu zawdzięczamy więcej, niż Mamie i Tacie? Słowa podziękowania spisane na drewnianej kartce ręcznie robionej, kwiaty, uśmiech, zaproszenie na kawę – warto praktykować wdzięczność, która rozgrzewa serce i pokazuje, jak wiele otrzymaliśmy!

Drewniane kartki z życzeniami na Święta i Nowy Rok

Święta Bożego Narodzenia powszechnie kojarzy się z wysyłaniem życzeń. Coraz częściej jednak zamiast oryginalnych kartek okolicznościowych otrzymujemy sms-y, które – w zalewie innych wiadomości przesyłanych drogą elektroniczną – przestają na kimkolwiek robić wrażenie. Dla podtrzymania starej, dobrej tradycji wysyłania pocztówek świątecznych polecamy kartki ręcznie robione z drewna z piękną, kolorową grafiką. Niechaj kolejne Święta pozostaną niezapomniane!