Kołderki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 173 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 173 wyników

Kołderki dla dzieci

Sen jest niezwykle ważnym etapem doby, zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Dlatego tak ważne jest zadbanie o maksymalny komfort w trackie tej aktywności. Znaczenie ma bowiem nie tylko materac, na którym dziecko śpi czy piżamka, którą nosi, ale również istotne są pościel, poduszka i kołdra, w których leży. Poszewki powinny być uszyte z naturalnych materiałów typu bambus czy bawełna, ale często zapominamy o tym, że również ich wypełnienie powinno być zrobione z naturalnych tkanin.

kołderki dziecięce

Naturalne kołderki dziecięce

W naszym sklepie dostaną Państwo wysokiej jakości kołderki z oddychającym wypełnieniem bambusowym, które ma szereg właściwości ułatwiających zasypanie i bezpieczny oraz efektywny sen maluszka. Tego typu kołdra pełni funkcję termoregulacyjną, dzięki czemu grzeje, gdy jest zimno i pozwala skórze oddychać, kiedy jest ciepło. Zapobiega przegrzewaniu i poceniu się dziecka, co sprzyja wybudzaniu. A wiadomo, że sen przerywany przez czynniki zewnętrzne nie służy naszym pociechom.

kołderka dla dziecka pastel springs

Kołderki dla dzieci i niemowląt

Maluchy spędzają dużo czasu na leżakowaniu i spaniu, dlatego warto zadbać o ich maksymalny komfort w czasie snu i znaleźć idealny model kołderki do łóżeczka dziecięcego, materac, na którym będą spać i wygodną piżamkę.  Wybór kołderki dla niemowlaka nie musi być skomplikowany, należy jedynie pamiętać o kilku podstawowych parametrach takich jak jej wypełnienie, materiał poszycia i design. Istotne jest to, aby zarówno powłoczka pościeli jak i jej środek były zrobione z naturalnych materiałów typu bambus czy bawełna. To zapewnia najprzyjemniejsze wrażenia sensoryczne dla dziecka. 

Czym się kierować przy wyborze kołderki dla dzieci?

Zanim zdecydujemy się na kupno kołderki dla dzieci do łóżeczka, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów:

1. Wzrost i wiek dziecka oraz rozmiar łóżeczka – na tej podstawie dobieramy rozmiar kołderki:

  • Dla niemowlaków i maluchów do 5 roku życia najodpowiedniejsze są kołderki niemowlęce w rozmiarze 60 × 120 cm (60 × 100 cm) lub 100 × 135 (100 × 140 cm) cm w komplecie z poduszeczką 40 × 60 cm.
  • Dla dzieci od 5 do 10 roku życia kołdra o wymiarze 140 × 200 cm oraz poduszka 70 × 80 cm będzie najwygodniejsza.
  • Dla dzieci od 10 roku życia najlepszy jest komplet w większym rozmiarze – wymiar kołdry  160 × 200 cm oraz dwie poduszki  o wymiarach 70 × 80 cm.

2. Materiał, z jakiego jest uszyte są kolderki dla dzieci. Dla dzieci najlepsze są powłoczki uszyte z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy bambus. Mają one właściwości termoizolacyjne i hipoalergiczne, jednocześnie są bardzo przyjemne dla skóry naszej pociechy. Te materiały „oddychają”, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza – dziecko nie będzie się nadmiernie pocić podczas snu.

3. Rodzaj wypełnienia kołderki i poduszki dla niemowląt (najlepsze są kołderki bambusowe, które są antyalergiczne).

4. Sprawdzenie, czy dana kołderka jest całoroczna, czy sezonowa:

  • Jeśli dziecko nie jest alergikiem, kołderki z naturalnym wypełnieniem np. z puchu gęsiego lub kaczego, lub z wełny merynosa są idealne do wykorzystania przez cały rok,
  • Dla dzieci z alergią lub z problemami dermatologicznymi najlepsze będą modele z wypełnieniem bambusowym ze względu na ich właściwości antybakteryjne i przeciwalergiczne.

5. Design – warto wybierać kołderki dla niemowląt do łóżeczka ze wzorami i bohaterami ulubionymi przez dzieci.

kolderki dzieciece
Kołderki dziecięce najlepszych polskich producentów – polecamy produkty w naszym sklepie!

Naturalne kołderki dziecięce do łóżeczka

W naszym sklepie oferujemy wysokiej jakości kolderki dla niemowlat z oddychającym wypełnieniem bambusowym, mającym dobroczynny wpływ na komfortowe zasypanie i bezpieczny oraz efektywny sen maluszka. Tego typu kołderki dla noworodka pełnią funkcję termoregulacyjną, oznacza to, że grzeją, gdy jest zimno i pozwalają skórze oddychać, wtedy kiedy jest ciepło. To zapobiega przegrzewaniu i poceniu się dziecka. Wpływa to na jakość snu i zapobiega wybudzaniu się malucha. Dzieci nie sypiają dobrze ani wysokiej temperaturze, ani wtedy gdy marzną.

Jak dbać o pościel dziecięcą? 

Najlepiej prać w pralce w 90 stopniach. Aby zlikwidować bakterie, wirusy oraz pleśnie wystarczy już 60 stopni, jednak warto ją również prasować, aby pozbyć się roztoczy oraz jaj pasożytów.