Bidony

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Jaki bidon będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

Ładnie wyglądający i przyjazny w użyciu bidon przyczyni się do tego, że dziecko więcej wypije. Minęły już czasy butelkowanej wody z supermarketu. Obecnie coraz łatwiej o wodę filtrowaną, którą można wlać do pojemnika wielokrotnego użytku. To o wiele bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż kupowanie wody w plastikowych butelkach. Na co warto zwracać uwagę, wybierając bidony dla dzieci? Podpowiadamy.

Jednorazowe butelki na wodę są wygodne i łatwo dostępne, a po użyciu nie trzeba ich czyścić. Są jednak szkodliwe zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska. Nie ulegają biodegradacji, a pod wpływem ciepła uwalniają szkodliwe związki chemiczne. To ważne, by nauczyć dzieci odpowiedzialności zarówno za swoje zdrowie, jak i za świat, w którym żyjemy. Jednym ze sposobów, by to uczynić jest zaopatrzenie dziecka w bidon. Najlepiej zdecydować się na bidony ze słomką, które ułatwiają picie – w szczególności najmłodszym.

 

Bidony dla dzieci – jak wybrać?

Bidon musi być łatwy do otwierania i zamykania, a jego wielkość powinna być dostosowana do dziecięcych rączek. Jakakolwiek butelka, którą wybierzesz, musi być tak szczelna, jak to tylko możliwe, aby uniknąć dramatu w postaci przemoczonego plecaka. Poza tym zwróć uwagę na:

  • pojemność – młodszemu dziecku wystarczy 350 ml, starszemu 500 do 600 ml,
  • materiał, z którego jest wykonany bidon – nie może zawierać toksycznych substancji, ftalanów i Bisfenolu A (BPA),
  • wytrzymałość,
  • lekkość i poręczność naczynia,
  • łatwość czyszczenia,
  • estetykę wykonania – im ładniej wygląda butelka i im bardziej jest przyjazna dla użytkownika, tym więcej wody pociecha wypije.

Kupując bidony dla dzieci ze słomką, wybierz te, w których rurka nie jest ani za miękka, ani za twarda. Półrocznej latorośli lepiej jest kupić butelkę z węższą słomką lub zabezpieczoną krzyżykiem, dwulatkowi lub starszemu dziecku, które pobiera już więcej płynu – bidon z szerszą rurką.

Producenci często zaopatrują bidony ze słomką dla dzieci w specjalny czyścik lub też dołączają zestaw rurek na wymianę – to bardzo dobra praktyka, która pomaga utrzymać higienę, tak ważną w przypadku najmłodszych.

bidony ze slomka

Bidony ze słomką – idealne dla niemowląt

Około 6 miesiąca życia maluchowi można już podawać wodę. W tym celu potrzebne jest odpowiednie naczynie. Aby zgryz rozwijał się prawidłowo i by utrwaliła się właściwa pozycja języka, logopedzi polecają zarówno otwarte kubki, jak i bidony dla dzieci ze słomką. W żadnym wypadku nie powinny to być kubki lub bidony niekapki. Dlaczego akurat bidony ze słomką? Dla dzieci picie z nich jest ćwiczeniem mięśni twarzy, służy nauce oddychania i samokontroli podczas pobierania płynu. Pijąc, maluszek nie powinien przygryzać rurki zębami, tylko otulać wargami jej końcówkę.

W sprzedaży dostępne są również bidony termiczne, dzięki czemu można wyjść z dzieckiem na spacer i – kiedy trzeba – podać mu ciepły napój. Bidony wysokiej jakości nie przeciekają i długo utrzymują temperaturę. Warto się w nie zaopatrzyć, by zawsze mieć pod ręką podgrzane mleko, wodę z sokiem lub herbatę.