Higiena

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 106 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 106 wyników

Produkty higieniczne dla noworodka

Higiena noworodka i niemowlaka często spędza sen z powiek świeżo upieczonych rodziców. Kąpiel, przewijanie, dbanie o oczka, włosy i delikatną skórę dziecka wydają się być obwarowane szeregiem warunków i zasad. Do tego rodzice nie wiedzą jak odnaleźć się w gąszczu dostępnych na rynku gadżetów do pielęgnacji maluszków. Co jest potrzebne, a co całkowicie zbędne i generuje tylko niepotrzebny wydatek. Przychodzimy z pomocą rodzicom i oferujemy w naszym sklepie wyłącznie sprawdzone i bezpieczne rozwiązania.

Higiena noworodka i niemowlaka

Naturalna higiena niemowląt

Wszystko oczywiście z naturalnych materiałów, by nie powodować żadnych podrażnień skóry dziecka i tak, by codzienna higiena i pielęgnacja były przyjemne dla obu stron – rodzica i dziecka, zarówno niemowlaka, jak i przedszkolaka. Bowiem oferowane przez nas produkty mogą służyć wiele lat – czy to bambusowe ręczniki bądź myjki do kąpieli czy szczotki do włosów z naturalnego włosia. Oferujemy również pieluszki jednorazowe niebielone chlorem i bez chemicznych wypełniaczy oraz bezpieczne pieluszki wielorazowe.

Dlaczego higiena noworodka jest ważna? Sprawdź które akcesoria dla niemowlaków są najlepsze

Higiena noworodka jest ważna, ponieważ jego układ odpornościowy nie jest w pełni rozwinięty, przez co jest bardziej narażony na infekcje. 

Jak zadbać o niemowlaka? Jakie akcesoria do pielęgnacji noworodka wybrać? Poniżej przedstawiamy ważne porady dla rodziców odnośnie higieny dzieci w pierwszych miesiącach życia.

pielegnacja niemowlaka

Jak zadbać o naszego niemowlaka? Czego potrzebuje noworodek — pielęgnacja codzienna

Pielęgnacja noworodka oparta jest o szczególne zasady. Dzieci mają pewne wspólne podstawowe potrzeby, które muszą być zaspokojone, aby zapewnić im optymalny komfort i dobre samopoczucie. O czym należy pamiętać i czym pielęgnować noworodka? Poniżej zebraliśmy ważne informacje, o tym, na co zwrócić uwagę przy pielęgnacji dzieci:

  • Skóra dziecka jest bardzo delikatna. Jak zatem dbać o skórę niemowlaka? Codzienna pielęgnacja skóry dziecka to między innymi kąpiel w ciepłej wodzie przy użyciu najłagodniejszych kosmetyków. Po kąpieli otulamy maluszka ręcznikiem, aby go osuszyć go od stóp do głów.
  • Pielęgnacja niemowlaka to także dbanie o okolice oczu – polega na przemywaniu ich jałowym gazikiem zwilżonym w soli fizjologicznej lub przegotowaną, ostudzoną wodą.
  • Kolejne ważny element to higiena uszu niemowlęcia. Ponieważ woskowina w naturalny sposób chroni przewód słuchowy przed czynnikami zewnętrznymi i natłuszcza go, wystarczy przetrzeć  wacikiem jej nadmiar na zewnątrz uszka. Pamiętaj, aby nie używać patyczków higienicznych do czyszczenia uszu malucha.
  • Mycie noska jest bardzo ważne, ponieważ niemowlak do pierwszego roku życia oddycha przez nosek, a nie przez buzię. Wystarczy przemyć okolice noska i przedsionki nozdrzy gazikiem zwilżonym solą fizjologiczną lub ciepłą wodą.
  • Higiena niemowlaka to także przewijanie pieluszek. Średnio robi się to, co 2-3 godziny (im mniejsze dziecko, tym częściej należy je przewijać), aby nie doszło do podrażnienia skóry pupy malucha. Mokra pieluszka powoduje odparzenia, co powoduje dyskomfort dziecka. Noworodki często załatwiają się podczas karmienia, dlatego jest to dobry moment, aby zmieniać pieluszki po jedzeniu.
  • Możemy również wdrożyć NHN (Naturalna Higiena Niemowląt) –pielęgnacja niemowlaka opiera się na proekologiczne zasadach, polegających na minimalnym użyciu pieluch. Naturalna higiena niemowląt to adaptacja dawnych metod opieki nad małymi dziećmi. Nie polega na tym, aby na siłę ograniczać ich zakładanie, lecz aby zdejmować je w kluczowych momentach.
  • Higiena niemowlaka to także pielęgnacja paznokci – obcinamy je specjalnymi, zaokrąglonymi nożyczkami.
  • Sprawdzaj skład kosmetyków i środków do prania. Akcesoria do pielęgnacji noworodka powinny być bezpieczne dla skóry dziecka. Najlepiej jak są zrobione z naturalnych komponentów.

Jakie środki higieniczne są potrzebne dla noworodka? Czym pielęgnować noworodka?

Do codziennej pielęgnacji potrzebujemy następujące akcesoria dla niemowlaków:

Jako rodzice chcemy jak najlepiej zadbać o higienę i komfort naszego bobasa. Poza tym, że rzeczy otaczające dziecko powinny być piękne, miłe w dotyku i delikatne, muszą również spełniać pewne wymogi bezpieczeństwa. Najlepiej gdy są wykonane z naturalnych materiałów. W naszym sklepie dostarczamy produkty tylko najwyższej jakości.