Smoczki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 44 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 44 wyników

Smoczki uspokajające dla dzieci i niemowląt

Smoczek to wynalazek ułatwiający życie rodzicom i małym dzieciom. Zwłaszcza u niemowląt pomaga zaspokoić odruch ssania, choć doradcy laktacyjni polecają wprowadzenie go dopiero, gdy laktacja jest już ustabilizowana, tak by nie zaburzyć procesu nauki picia mleka z piersi. Jednak smoczek wprowadzony właśnie po tym czasie, adekwatnie dobrany do wieku i potrzeb dziecka może poprawić jakość snu dziecka, które dzięki smoczkowi nie wybudza się co chwilę no i pomaga w wyciszeniu. Nie chodzi oczywiście o „zatykanie” dziecka smoczkiem i pakowanie mu go do buzi przy każdej okazji, gdy zaczyna płakać, ale właśnie o pomoc w uspokojeniu i zasypianiu. Jest to o tyle istotne, że niemowlęta mają ogromną potrzebę ssania i zaspokojenie jej przynosi im ukojenie i buduje poczucie bezpieczeństwa.

Smoczki dla dzieci – opinie, cena, bestsellery

Smoczki od dziesięcioleci są ważną częścią życia wielu rodziców. Nic dziwnego, że smoczki dla dzieci są ulubionym produktem rodziców, którzy chcą uspokoić swoje niemowlęta i małe dzieci. Ale czy smoczki zapewniają coś więcej niż tylko chwilową ulgę? Chociaż toczy się debata na temat długoterminowych skutków używania smoczka, pediatrzy i naukowcy zgadzają się, że może to być korzystne w pewnych sytuacjach.

Dlaczego warto stosować smoczki dla dzieci

Stwierdzono, że stosowanie smoczków zapewnia szereg korzyści, począwszy od zapewniania komfortu w trudnych chwilach, a nawet zmniejszania ryzyka wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS). Co więcej, korzyści te nie ograniczają się wyłącznie do niemowląt; małe dzieci odnoszą również korzyści z okazjonalnego używania smoczka w celu uspokojenia lub podczas przechodzenia między zajęciami lub środowiskami.

Smoczki dla noworodków – jakie są najlepsze?

Zwłaszcza na początku życia, gdy układ nerwowy jest przestymulowany nadmiarem bodźców, dzieci chętnie sięgają po smoczek, gdyż w ten sposób mogą zaspokoić ową potrzebę, a pamiętajmy, że ssać potrafią już w życiu płodowym. Smoczki dla noworodkow bardzo często stają się jedną z najważniejszych rzeczy dla maluszka.

Smoczki dziecięce w atrakcyjnych cenach

Warto zadbać o to, by smoczki były dobrane adekwatnie do wieku dziecka, ale również by były wykonane z bezpiecznych materiałów, a do nich zaliczyć możemy zdecydowanie naturalny kauczuk Hevea – czyli kauczuk pozyskiwany z kory wiecznie zielonych drzew Kauczukowców Hevea. Ten organiczny kauczuk służy właśnie do produkcji smoczków sprzedawanych w naszym sklepie – jest ekologiczny i nie wywołuje reakcji alergicznych, a wiadomo, że jako rodzice powinniśmy zadbać szczególnie o bezpieczeństwo produktów, które nasze dzieci wkładają do buzi. Do tego kauczuk ten jest biodegradowalny, w przeciwieństwie do plastikowych smoczków nie przyczynia się więc do zanieczyszczania planety.