Sztućce

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Sztućce dla dzieci

Niemowlaki, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rozszerzaniem diety i samodzielnym jedzeniem powinny mieć dopasowane do rączek pod względem wielkości widelczyki i łyżeczki. Oczywiście możemy dać dziecku łyżeczkę do herbaty lub widelczyk deserowy, jednak – zwłaszcza na początku bezpieczniej i wygodniej byłoby zapewnić odpowiednio wyprofilowane i bezpieczne sztućce dla dzieci. Najlepiej, gdy te są wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej – gdyż mają przecież kontakt z ciepłym jedzeniem – i mają nieślizgające się w małych rączkach uchwyty do nich dopasowane. Ułatwia to nabijanie jedzenia na widelec lub nakładanie płynnej potrawy na łyżeczkę, a dziecko szybciej może najpierw kształtować, a następnie ćwiczyć prawidłowy chwyt przed przerzuceniem się na „dorosłe” sztućce.

Sztucce dla niemowlakow

Odpowiednio dobrane łyżki i widelce sprzyjają również ćwiczeniu koordynacji ręka – oko i wzmacniają poczucie sprawczości dziecka, gdy widzi ono, że jest w stanie nabić ugotowaną marchewkę na widelec, a następnie trafić nim do buzi.

Dzięki temu, już niespełna roczne dzieci są w stanie samodzielnie zjadać owsiankę lub zupę krem posiłkując się łyżeczką. Stalowe sztućce można też bez obaw myć w zmywarce i dzięki temu łatwo zadbać o ich higienę. Zabawne nadruki na uchwytach sztućców zachęcają dzieci do sięgania po nie.