140x70

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Materac dla dziecka 140×70 – jak wybrać najlepszy?

Dzieci mają zdolność do zasypiania w dowolnym miejscu. Rodzice mogą więc nie zwrócić uwagi na to, jak ważne jest podłoże, na którym śpią. Złe ułożenie dziecka podczas snu na niskiej klasy materacu może być przyczyną problemów z kręgosłupem w wieku dorosłym. Odpowiedni materac do pokoju dziecka zapobiegnie tego typu problemom.

Dlaczego warto kupić materac dla dziecka 140×70 cm w sklepie Raczkujemy?

Czy to dla niemowląt, dzieci czy dorosłych, jakość snu zawsze będzie lepsza na materacu z włókien naturalnych. Dlatego proponujemy materace 140×70 od producentów, którzy dbają o skład surowcowy swoich produktów. Naturalny lateks i włókno kokosowe umożliwiają doskonałą cyrkulację powietrza i są dobre dla alergików. Pochłaniają wilgoć, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dziecko śpi na wystarczająco suchej powierzchni. Pianka wysokoelastyczna jest wysoce przewiewna i zapewnia właściwe podparcie sylwetki.

Jaka jest idealna grubość materaca dla dziecka?

To naturalne, że szukamy jakości we wszystkich jej przejawach i chcemy mieć najlepszy materac 140×70 dla swojego dziecka. Aby odpowiedzieć na pytanie „jak wybrać materac?”, warto wziąć pod uwagę kryterium grubości. W przypadku materaca dziecięcego uważa się, że powinien on mieć od 16 do 20 cm. Przekroczenie lub, przeciwnie, zmniejszenie tej grubości będzie szkodliwe dla ich komfortu. Porównując materace 140×70, należy wyeliminować modele grubsze niż 30 cm.

Jaką gęstość powinien mieć materac dziecięcy 140×70 cm?

Waga dziecka definiuje gęstość pianki potrzebnej w materacu dziecięcym dla zapewnienia efektywnego podparcia. Poniżej 30 kg można wybrać gęstość od 25 do 40 kg/m3. Pomiędzy 30 a 60 kg wymagana jest gęstość co najmniej 35 kg/m3. W przypadku materacy lateksowych, które często pokryte są warstwą pianki, decydująca jest grubość prześcieradła. Im grubszy arkusz lateksu, tym skuteczniejsze wsparcie. Oferowane przez nas materace dziecięce 140×70 mają optymalną gęstość, odpowiadającą potrzebom małego dziecka.