130x70

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Materac dla dziecka 130×70 cm – jak wybrać?

Od narodzin, poprzez okres dojrzewania, aż do dorosłości, ciało ludzkie rozwija się i rośnie. Dochodzi do zmian strukturalnych i funkcjonalnych w tkankach twardych i miękkich układu mięśniowo-szkieletowego, a materac może mieć również wpływ na prawidłowy rozwój. Dlatego wybór dobrej jakości materaca ma w przypadku dzieci większe znaczenie, niż zakup dla dorosłych.

Materac dla dziecka 130×70 – jakimi kryteriami się kierować?

Materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i całego ciała. Jeśli – nie tylko podczas snu – kręgosłup przez długi czas znajduje się w niewłaściwej pozycji, może to poskutkować wadami rozwojowymi. Z tego powodu, wybierając materac 130×70 cm, należy decydować się na artykuły z pianki wysokoelastycznej bądź lateksu, które są sprężyste i nie dopuszczają do zapadania się dziecka w łóżeczku.

Dziecko korzysta z łóżeczka do co najmniej 15 roku życia, w okresie dojrzewania jego waga może znacznie wzrosnąć, dlatego zalecamy materace dziecięce 130×70 o gęstości pomiędzy 25kg/m3 a 28kg/m3.

Prawidłowa grubość materaca dla dziecka wynosi od 16 do 20 cm. Grubszy materac nie zapewni dodatkowego komfortu, z kolei poniżej tej grubości materac dziecięcy 130×70 będzie niewygodny i zbyt szybko ulegnie zniszczeniu.

Materac dla dziecka 130x70 cm
Materac dla dziecka w rozmiarze 130cm na 70cm to bardzo dobry wybór.

Najlepsze materace 130×70 cm

W sklepie Raczkujemy mamy do zaproponowania kilka różnych rodzajów materacy. Polecamy materac 130×70 cm z pianki Hevea Duo Activia ma dwie strony: twardą, przeznaczoną dla niemowląt do 8 – 9 miesiąca życia i średnio twardą dla starszych dzieci. Jest wysoce elastyczny i przewiewny, co gwarantuje bezpieczeństwo snu. Do wyboru są aż trzy typy pokrowców: dzianina Bamboo, dzianina bawełniana Medica i hipoalergiczna Aegis Natural Care.

Jeżeli zaś interesuje Cię materac do pokoju dziecka z lateksu lub lateksowo-kokosowy, w naszej ofercie mamy sporo modeli, spełniających najwyższe standardy i posiadających niezbędne atesty. Lateks charakteryzuje się znaczną higroskopijnością i ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego zaleca się go dla alergików.