Chusty do noszenia

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jak wybrać chustę do noszenia dzieci?

Dostępne na rynku chusty do noszenia dzieci wykonywane są z najprzeróżniejszych materiałów, mają odmienne gramatury i różnią się wielkością. Jakimi cechami powinna odznaczać się chusta dla niemowlaka, by była zdrowa dla maleństwa i wygodna w użytkowaniu? Jakie chusty dla mam spotykamy i które z nich będą najlepsze dla Ciebie i Twojej pociechy?

Która chusta będzie najlepsza dla początkującej mamy?

Istnieje tak wiele chust, nosideł i nosidełek, że łatwo się pogubić. Najlepszym wyborem dla początkującego jest z pewnością chusta tkana. Dlaczego? Tkana chusta do noszenia noworodka pozwala na osiągnięcie ergonomicznie poprawnej pozycji, jeśli jest prawidłowo używana. W przeciwieństwie do popularnych chust elastycznych, podtrzymuje kręgosłup dziecka i stwarza optymalne warunki do rozwoju stawów biodrowych. Ta uniwersalna chusta dla niemowlaka może być używana do wielu rodzajów noszenia. Możesz nosić dziecko z przodu, na biodrze i z tyłu. Jest przy tym na tyle wytrzymała, że wystarczy na cały okres noszenia dziecka!

Najlepiej pracują chusty do noszenia dzieci ze splotem skośno-krzyżowym i jego odmianami (np. diamentowym), żakardowym lub jodełkowym. Dobrze współgrają one z ciałem dziecka, utrzymując prawidłowe napięcie.

chusta do noszenia dzieci

Dla zaczynających przygodę z chustonoszeniem dobrym wariantem będzie chusta do noszenia dziecka ze stuprocentowej bawełny o gramaturze 230 – 280 g/m2. Wielkość dobieraj zgodnie z tabelą rozmiarów, którą znajdziesz w opisie każdego produktu. Bawełna przepuszcza powietrze, jest miękka i przyjemna w dotyku oraz ma właściwości termoregulacyjne, dlatego najlepiej nadaje się na chusty dla mam. Inne wykorzystywane w ich produkcji materiały to włókno bambusowe, wełna merynosa, jedwab i wiskoza. Wybierz chustę, którą będziesz chętnie nosić, która pasuje do Ciebie i Twojego stylu. Korzystanie z niej powinno być przyjemnością.

Chusta do noszenia dziecka – na co jeszcze zwracać uwagę?

Ważne jest, aby chusta do noszenia niemowlaka miała certyfikat, gwarantujący, że będzie w pełni bezpieczna dla Twojego Maluszka. Niektóre niemowlęta często ssą chusty. Tkanina nie powinna zawierać żadnych toksycznych substancji chemicznych ani metali ciężkich. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że dzieci się brudzą, a mamy zwykle są mocno zapracowane – warto więc pomyśleć o chuście, którą można prać w pralce. Chusta do noszenia noworodka z bawełny lub z bawełny z domieszką bambusa będzie łatwiejsza do uprania niż jej odpowiednik z wełny czy jedwabiu.

chusty do noszenia dzieci

Chusta do noszenia dziecka jest długim kawałkiem materiału (2,7m do 8m) o szerokości około 70cm. Długość chusty zależy od osoby noszącej dziecko, a nie od jego wieku czy wagi. Dla wielu rodziców rozmiar standardowy może okazać się jedynie otulaczem. Dostępne na rynku rozmiary wahają się od 2 (XS – 3,2 metra) dla bardzo drobnych osób do 7 (XXL – 5,8 metra) dla długich wiązań i dla panów.

Chusta do noszenia niemowlaka może służyć już od pierwszych dni życia dziecka, dlatego warto pomyśleć o niej jako o jednym z elementów wyprawki!