Drewniane mebelki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 33 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 33 wyników

Drewniane mebelki dla dzieci do wyposażenia pokoju i nie tylko

Wygląd pokoju dziecięcego jest dla najmłodszych bardzo ważny. Drewniane meble do pokoju dziecka to rozwiązanie dla osób ceniących sobie oryginalny design. Kolor naturalnego drewna wpasuje się w każde wnętrze, ponieważ jest uniwersalny i ponadczasowy. W przypadku zmiany koloru w dziecięcym pokoju surowe drewno można łatwo pomalować. Wybór drewna, jako materiału dominującego w pokoju malucha to również komfort, dzięki któremu masz pewność, że meble drewniane do pokoju dziecięcego będą zawsze pasować do obecnych już elementów, nawet tych, wykonanych z innych materiałów. Drewno pasuje nie tylko do odmiennych materiałów, ale różnych stylów architektonicznych. Niezależnie czy Twoje wnętrze jest nowoczesne, czy w stylu retro, jest minimalistyczne czy z zawierające dużo dodatków, drewniane meble i akcesoria będą pasować idealnie.

Mebelki drewniane dla dzieci to idealny patent na ocieplenie wnętrza. Dzięki nim w pokoju będzie przytulnie. Dodatkowo drewno jest miłe w dotyku i działa antystresowo, Jego miękkość i jedyna w swoim rodzaju faktura sprawi, że dziecko poczuje ukojenie.

Drewniane mebelki dla dzieci to uniwersalne rozwiązanie

Dzięki przemyślanej konstrukcji mają wiele zastosowań. Wielofunkcyjność elementów pozwoli zaoszczędzić miejsce w Twoim domu, dlatego, że jeden produkt może być zarówno drabinką, jak i zjeżdżalnią. Postawiony na wałku stworzy równoważnię. Poszczególne elementy są łatwe do chwytania przez dzieci i umożliwiają samodzielną zabawę. Odkrywanie nowych zastosowań drewnianych mebelków będzie dla dzieci niesamowitą frajdą. Z łatwością też możesz łączyć ze sobą poszczególne elementy i tworzyć coraz to bardziej złożone konstrukcje do zabawy. Zabawki z drewna są odpowiednie zarówno dla chłopców jak dla dziewczynek.

Bezpieczeństwo wyposażenia

Drewno to materiał naturalny, a więc bezpieczny dla dzieci. Oferujemy konstrukcje, które są stabilne. W przeciwieństwie do artykułów z tworzywa sztucznego nie pękają i eliminują ryzyko skaleczeń. Zaokrąglone krawędzie zapewniają bezpieczeństwo użytkowania przez najmłodszych. Sklejka, z której wykonane są konstrukcje, posiada atest (certyfikat EI), zatem  drewniane mebelki dla dzieci to najlepszy wybór.

Drewno jest hipoalergiczne. Meble drewniane do pokoju dziecięcego lub inne zabawki nie wpłyną negatywnie na dzieci cierpiące na alergię. Produkty z drewna są łatwe w utrzymaniu czystości, bowiem wystarczy przetrzeć je szmatką.

Mebelki drewniane dla dzieci jako element dbania o środowisko

Drewno jest ekologiczne. Każdy wie, że plastik w glebie rozkłada się nawet przez tysiące lat. Drewno to materiał odnawialny. Oznacza to, że po wycięciu drzewa, można zasadzić nowe. Dodatkowo drewno pochodzi ze środowiska naturalnego, więc jeżeli trafi tam z powrotem, planeta na tym nie ucierpi.

Kupując drewniane mebelki, unikniemy ryzyka związanego z szybkim zużyciem się produktu. Drewniane artykuły często przekazywane są z pokolenia na pokolenie, ponieważ cechuje je wysoka wytrzymałość. Mebelki z drewna posłużą więc dzieciom przez wiele lat.

Drewniane meble do pokoju dziecka to element stymulujący rozwój

Ze względu na prostotę budowy i brak kolorowych czy świecących elementów, maluch zachęcany jest do samodzielnego myślenia i poszukiwania sposobów na korzystanie z danego mebelka. Dzięki prostocie wykonania, dziecko nie ma narzuconych schematów korzystania z poszczególnych elementów, co pozytywnie wpływa na jego rozwój. Różne opcje jego postawienia dają możliwość stworzenia oryginalnej przestrzeni do zabawy. Meble drewniane do pokoju dziecięcego mogą również służyć jako wsparcie zaburzeń sensorycznych. Różnej wielkości otwory, szczebelki, drabinki, wypukłości czy ruchome elementy pozwolą dziecku na samodzielną stymulację układu nerwowego.

Meble dla dzieci, które służą długie lata

Meble Montessori to idealne rozwiązanie do stworzenia bezpiecznego i komfortowego środowiska dla dzieci. Ten rodzaj mebli pozwala dzieciom być niezależnymi, poznawać otoczenie i ćwiczyć samoobsługę w zorganizowany i pełen szacunku sposób. Elementy zostały zaprojektowane tak, aby były wydajne, a jednocześnie wystarczająco elastyczne, aby sprostać zmieniającym się potrzebom rosnących dzieci.

Mebelki Montessori z naturalnych materiałów

Najpopularniejszy rodzaj mebli Montessori obejmuje niskie półki, stoły, krzesła, ławy, biurka i łóżka, które można łatwo przenosić po pokoju. Te elementy są zwykle wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub bambus, i mają zaokrąglone krawędzie, aby zapobiec obrażeniom, jednocześnie promując bezpieczeństwo. Mebelki Montessori są również regulowane, dzięki czemu mogą rosnąć wraz z rozwojem Twojego dziecka, gdy przechodzi przez różne etapy wzrostu. Dodatkowo tego typu meble często występują w jasnych kolorach, które pobudzają kreatywność i zachęcają do zabawy.