Nawlekanki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 53 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 53 wyników

Nawlekanki sznurowanki – przeplatanki ze sznurka dla dzieci

Wszelkie nawlekanki dla dzieci stanowią popularną i lubianą przez dzieci aktywność o walorach edukacyjnych. Taka drewniana przeplatanka dla dzieci pozwala ćwiczyć małe paluszki, a co za tym idzie rozwijać sprawność motoryczną dłoni, co jest niesamowicie istotne przy późniejszej nauce pisania. Oczywiście taka forma zabawy wymaga również bardzo dużego – zwłaszcza na początku przygody z produktem, jakim jest przeplatanka – skupienia uwagi i koncentracji. Zabawka drewniana przeplatanka wymaga dużych pokładów cierpliwości na przykład u trzylatków, które próbują nawlekania sznurków. Dziecko ma bowiem za zadanie włożyć w dziurkę sznurówkę lub inny sznurek i według własnej fantazji bądź prośby opiekuna przepleść ją przez przeplotkę.

nawlekanki dla dzieci

Zabawka drewniana przeplatanka – opinie, ceny, najlepsze pomysły

Oferowane przez nas przeplatanki dla dzieci mają cudne kształty zwierzątek lubianych przez najmłodszych – kotka, pieska, misia, dinozaura itd. Taka drewniana nawlekanka dla dziecka ma dziurki oraz wygrawerowane ozdobne elementy, dzięki czemu przeplatanki ze sznurka są naprawdę niesamowicie estetyczne i atrakcyjne, czym zachęcają maluchy do sięgania po nie i przekładania sznurówek.

Przeplatanki dla dzieci – pomysłowe przeplatanki ze sznurka dla dzieci

Gwarantujemy, że również estetyczny zmysł rodziców będzie ukontentowany, bo te nawlekanki dla dzieci są po prostu śliczne. A do tego funkcjonalne – nie zajmują dużo miejsca, gdyż są płaskie, bez problemu zmieszczą się więc w każdej torbie z dziecięcymi akcesoriami, dzięki czemu mogą skutecznie zająć uwagę maluchów podczas czekania w kolejce u lekarza lub w sklepie i innych miejscach, gdzie trzeba dłużej pobyć w jednym miejscu.

nawlekanki sznurowanki
Przeplatanki sznurkowe dla dzieci czyli rewelacyjny prezent i zabawka do ćwiczenia sprawności paluszków.

Polecamy nasze nawlekanki sznurowanki! Przeplatanki ze sznurka dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla dzieci w wieku: 1 rok, 2 lata i 3 lata.

Nawlekanki motoryczne dla 2 i 3 latków

Okres 2 i 3 roku życia jest etapem intensywnego rozwoju dziecka, w tym ćwiczenia sprawności dłoni i paluszków (tzw. motoryki małej). Świadomi rodzice wspierają ten proces, zapewniając mu adekwatne pomoce edukacyjne np. drewniane nawlekanki. To estetyczne i kolorowe zabawki, których uspokajającą rolę doceniają nawet dorośli, ale czy nawlekanki dla 2 latka są dobrym pomysłem?

2 lata to odpowiedni czas, by pociecha rozpoczęła trening precyzyjnych ruchów, a nawlekanki motoryczne są w tym przypadku bardzo przydatne. Nawlekanki dla 2 latka posiadają większe otwory i mniej wymyślne wzory, niż tego typu zabawki dla starszych dzieci – w tym wieku już samo przekładanie sznurka przez oczka stanowi pochłaniającą zabawę.

Przeplatanka dla dzieci idealna do ćwiczenia motoryki małej

3 latki mogą już sięgać po trudniejsze przewlekanki dla dzieci, choć chcąc posługiwać się najbardziej skomplikowanymi zabawkami, zaprojektowanymi w technice Dottka, potrzebują jeszcze pomocy opiekunów. Wybierając nawlekanki dla 3 latka należy przyjrzeć się aktualnym umiejętnościom dziecka, ponieważ każde z nich rozwija się we własnym tempie.

Przewlekanki dla dzieci wstępem do artystycznej przygody

Odkrywanie i doświadczanie kolorów, faktur i dźwięków odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka. Jego ręce i oczy są nieustannie spragnione tego, co można zobaczyć i dotknąć. Drewniane nawlekanki i inne zabawki sensoryczne to idealne narzędzia, by maluch mógł kształtować:

  • Refleksyjne myślenie
  • Świadomość
  • Koncentrację uwagi.

Poszukując nawlekanki dla 3 latka, starszego lub nawet młodszego dziecka, warto pamiętać, że te wczesne twórcze działania mają szansę przełożyć się na późniejsze zainteresowania brzdąca. Przewlekając sznurki w wybrany przez siebie sposób, kształtuje on zmysł estetyczny, kreatywność i niezbędne w twórczości plastycznej i muzycznej zdolności manualne. Bez względu na to, czy rzeczywiście dziecko pójdzie w tym kierunku – i jaką dziedziną się zajmie – nawlekanki motoryczne to świetna zabawa i wspaniała inspiracja do zajmowania się sztuką.

Najciekawsze przeplatanki sznurkowe dla dzieci

A może interesują Cię inne zabawki drewniane? Koniecznie sprawdź inne oryginalne propozycje naszego sklepu!

Zapraszamy do zakupów!

nawlekanki dla 2 latka