Kredki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie 1–30 z 40 wyników

Wyświetlanie 1–30 z 40 wyników

Kredki dla dzieci – kredki kamyki i nie tylko

Chyba nikt nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kredek. Kredki to podstawowe akcesoria, które muszą być na wyposażeniu każdego dziecięcego pokoju i każdego domu, w którym przebywa dziecko w dowolnym wieku. Nie tylko pozwalają kształtować motorykę małą, co jest absolutnie niezbędne dla późniejszego nabywania umiejętności szkolnych i nauki pisania, ale również wpływają na rozwój kreatywności i twórczości. Rysując, dziecko może kreować własną wizję świata. Wie o tym każdy, kto zapyta małego łobuziaka co narysował. Mój dwuletni syn kreśli często na kartkach różnej wielkości kółka, a zapytany co narysował…odpowiada, że „szambo” 😉

Kredki do rysowania dla dzieci

Za pomocą kredek jest w stanie stworzyć ulubiony pojazd, a ogranicza go jedynie wyobraźnia. Jak już wspomniałam, kredki pozwalają ćwiczyć prawidłowy chwyt i usprawniają pracę mięśni dłoni i całych rąk. Ważne, by umożliwić dzieciom jak najwięcej tego typu doświadczeń z rysowaniem. W tym celu warto zadbać o wielkość i kształt kredek odpowiedni do wieku, by młodzież nie zniechęciła się do kolorowania. Młodszym dzieciom wygodniej jest bowiem korzystać z grubych kredek ołówkowych bądź woskowych – tutaj polecamy szczególnie kredki kamyki, np. kultowe Crayon Rocks.

Z kolei już starsze przedszkolaki bez problemu mogą sięgać po cieńsze ołówki z ulubionymi przedmiotami bądź bohaterami na pudełku. Nieodzownym elementem prac młodego artysty są również gumki do wycierania. Myśląc pod kątem prezentu, warto zwrócić np. na bardzo efektowne gumki do mazania dinozaury.

Gorąco polecamy wszystkie nasze produkty!