Bujaki

Kategorie i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Bujaki dla dzieci

Przygotowania do narodzin dziecka to wyjątkowo przyjemny, ale i stresujący czas, szczególnie dla przyszłych rodziców. Aby zapewnić maluszkowi odpowiednią opiekę oraz szybki rozwój już od najmłodszych lat życia, warto zainwestować w bezpieczne zabawki, mebelki, akcesoria, a także bujaki drewniane.

Jeśli szukasz bujak dla niemowlaka, który będzie w 100% bezpieczny i pomoże Ci uspokoić maluszka, koniecznie przejrzyj ofertę naszego sklepu internetowego. Akcesoria takie, jak drewniany bujak Montessori to produkt, który jest najpopularniejszym gadżetem wśród świeżo upieczonych rodziców. Pamiętaj, że dobrze dobrany bujak niemowlęcy to podstawa, aby ułatwić sobie zorganizowanie ciekawej zabawy dla dziecka już od najmłodszych lat, a także zagwarantowanie mu bezpiecznego i przyjemnego odpoczynku – nawet tuż po urodzeniu.

Bujak niemowlęcy – dlaczego warto go kupić?

Chcesz dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze i jednocześnie zastanawiasz się, jak ułatwić sobie codzienne opiekowanie się maluszkiem? Drewniany bujak Montessori to dobry wybór z wielu powodów. Inwestując w bujaki drewniane, możesz zyskać naprawdę wiele. Oto kilka najistotniejszych powodów, dla jakich warto inwestować w dziecięce bujaki:

 • ogromne ułatwienie codziennej opieki nad dzieckiem,
 • szansa na szybsze uspokojenie i usypianie maluszka,
 • możliwość zorganizowania zabawy dla niemowlaka nawet na kilkadziesiąt minut,
 • pełne bezpieczeństwo dziecka w trakcie użytkowania bujaka.

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, jakie bujaki są dostępne w naszym sklepie internetowym. Proponujemy modele, które są w 100% bezpieczne i powinny spełniać wszelkie oczekiwania nawet najbardziej wymagających rodziców. Doskonałym wyborem są bujaki Montessori, które wykonuje się z naturalnego drewna o obłych kształtach. Dzięki temu nie ma żadnego ryzyka, że dziecko dozna urazu w trakcie zabawy lub odpoczynku.

Jak wybrać dziecięce bujaki? Poradnik dla początkujących rodziców

Wybierając bujak dla dziecka, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które determinują opłacalność zakupu danego modelu. Niezależnie od tego, czy kupujesz bujaki drewniane Montessori, czy inne modele dostępne w sprzedaży, weź pod uwagę takie kwestie, jak:

 • Rodzaj bujaka i przeznaczenie – bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, dla jakiego dziecka został wykonany wybrany model bujaka. Niektóre modele nadają się wyłącznie dla niemowlaków, a inne są na tyle uniwersalne, że mogą z nich korzystać nawet kilkuletnie dzieci.
 • Certyfikaty i jakość wykonania – wysokiej jakości bujaki to takie modele, które są certyfikowane, co jest gwarancją bezpieczeństwa dla malucha. Odnosi się to do wykorzystanych materiałów wykonania bujaka, a także metod zabezpieczających dziecko przed wypadnięciem.
 • Dostępne funkcje bujaka – leżak lub inaczej bujak dla dziecka powinien umożliwiać jego wygodne użytkowanie w przestrzeni domowej. Niektóre przydatne funkcje bujaków to, np. możliwość składania, grające elementy elektroniczne, funkcja automatycznego bujania, a nawet możliwość rozkładania w celu dopasowania bujaka do wzrostu i wagi dziecka.
 • Cena – ten parametr nigdy nie powinien być najważniejszym wskaźnikiem, na podstawie którego wybierzesz bujak drewniany dla niemowlaka lub starszego dziecka. Przyjmuje się jednak, że sprawdzone bujaki dla dzieci to modele dostępne w cenie nawet do kilkuset złotych.

Modele bujaków, które możesz zamówić w naszym sklepie online, mają wiele ciekawych funkcji. Możesz używać ich w standardowy sposób do bujania dziecka lub odwrócić drewniany bujak i stworzyć z niego niesamowicie wygodny hamak dla dziecka. Wystarczy, że zaopatrzysz się w bujak drewniany Montessori i wytrzymały ręcznik lub inną tkaninę.

Czy drewniany bujak dla dziecka jest bezpieczny?

Nie ma żadnych wątpliwości, że bujaki dla dzieci drewniane są w 100% bezpieczne. Warunkiem jest jednak zakup produktu od renomowanego producenta, aby mieć pewność, że bujak jest wykonany z wytrzymałych i certyfikowanych materiałów. Modele dostępne w sprzedaży występują w kilku kategoriach wiekowych:

 • bujaki do 1. roku życia,
 • bujaki do 3 lat,
 • bujaki powyżej 3 lat,
 • bujaki powyżej 5 lat.

Pamiętaj o tym, aby dopasować dziecięce bujaki bezpośrednio do wieku. Tylko wtedy zagwarantujesz maluszkowi pełne bezpieczeństwo podczas zabawy lub odpoczynku. To bardzo ważne, gdyż poszczególne modele najczęściej różnią się udźwigiem maksymalnym materiału.

Bujaki drewniane dla niemowląt i starszych dzieci – edukacyjna zabawka i sposób na wypoczynek

Dobry bujak drewniany pełni dwie podstawowe funkcje: umożliwia bezpieczny i komfortowy wypoczynek, a także wspiera edukację dziecka połączoną z rozwojem motoryki dużej. Jak to możliwe? Otóż bujaki wykonane z drewna umożliwiają dziecku wspinanie się i huśtanie, a to doskonale wpływa na rozwój zdolności poznawczych świata oraz motoryki dużej.

Dla starszych dzieci bujaki drewniane mogą być miejscem do czytania książek lub nawet nauki pisania ze szczególnym naciskiem na rozwój koordynacji ruchowej. Co więcej, bujak drewniany może też realnie wpłynąć na kreatywność dziecka, a także stymuluje je do samodzielnej zabawy.