Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

zabawki dla niemowlaka 0-3 miesięcy

Poznaj extra zabawki dla niemowlaka!

Trudno wyobrazić sobie szczęśliwe dzieciństwo bez zabawek – pojawiają się one w życiu malucha praktycznie od pierwszych dni życia. Najpierw przyjmują postać zwykłych grzechotek, następnie zaś katalog rozszerza się o przytulanki, klocki, akcesoria kreatywne i wiele, wiele innych. Za każdym razem warto celować w produkty z wyższej półki.

Czym się one wyróżniają? Nie tylko wysoką jakością wykonania, choć ta, naturalnie, jest niezwykle istotna. Ogromne znaczenie ma również odpowiednie ich dopasowanie do potrzeb malucha. Wszystko po to, aby okazały się po prostu przydatne. Czytaj dalej i poznaj najciekawsze zabawki edukacyjne dla półrocznego dziecka i brzdąców w wieku niemowlęcym.

Z tego właśnie powodu postanowiliśmy przygotować kompletny przegląd, w który zawarliśmy najciekawsze zabawki dla niemowlaka. Dzięki niemu dowiesz się, na jakie dokładnie produkty warto zwrócić uwagę.

Zabawki dla niemowląt – 0 lat, czyli cos dla nowonarodzonych!

Dobór akcesoriów dla noworodków sprawia zdecydowanie najwięcej problemów. Trudno się temu dziwić – nie każdy rodzic bowiem wie, co okaże się bezpieczne dla malucha. Od czego są jednak producenci zabawek, którzy przygotowują produkty spełniające kluczowe kryteria. Oczywiście za każdym razem należy dokładnie sprawdzić, czym wyróżniają się tego typu produkty i z czego zostały wykonane.

  • Zabawki kontrastowejak sama nazwa wskazuje, wyróżniają się one barwami kontrastowymi (najczęściej są czarno-białe, z niewielkim dodatkiem czerwonego). Wynika to oczywiście ze sposobu, w jakim noworodek postrzega barwy. Przyjemne w dotyku zabawki dla niemowlaka 0-3 miesięcy w kształcie ośmiornicy czy misia pobudzą nie tylko zmysł wzroku, ale też dotyku oraz węchu, polecamy tu np. książeczkę kontrastową dla niemowlaka czy przytulanka kontrastowa ośmiorniczka.
  • Zabawki sensoryczne dla niemowlątto bardzo przyjemne produkty, które dostarczają niemowlakowi niezbędnych bodźców – głównie dotykowych i wzrokowych. Pobudzają jego rozwój i gwarantują świetną zabawę. Tego typu zabawki dla niemowląt 0 często przyjmują ciekawe kształty, np. kostka sensoryczna Babysenses. Świetnym rozwiązaniem jest również mata edukacyjna dla niemowlaka, która zapewnia mu bezpieczną przestrzeń i jednocześnie stymuluje zmysły.

kontrastowa mata sensoryczna babysenses

Zabawki dla dzieci 3-6 miesięcy- co warto wybrać?

Przechodzimy do kolejnej kategorii, która jest przygotowywana dla nieco starszych dzieci. Nadal ogromne znaczenie ma nie tylko „zajęcie czymś” niemowlaka, ale również pobudzanie jego naturalnego rozwoju. Wszystko to wpłynie na jego późniejsze życie.

Na co więc postawić, by spełnić te kryteria? Naturalnym wyborem wydają się oczywiście grzechotki, które cieszą się ogromną wręcz popularnością. Trudno się jednak temu dziwić. Nie są drogie, wyróżniają się przy tym kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu pociecha może mieć je zawsze przy sobie.

Jakie jeszcze zabawki dla dzieci 3 miesięcznych?

Grzechotki wydają charakterystyczny dźwięk przy poruszaniu, co oczywiście ma wpływ na zmysł słuchu, a także poprawi koordynację ruchów. Kolorowe wykonanie sprawi również, że maluch będzie skupiał na nich wzrok. Pod tym względem są to idealne zabawki dla dzieci 3-6 miesięcy.

Podczas kupowania tego typu produktów warto jednak zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka nie mogą zawierać żadnych szkodliwych substancji. Trzeba pamiętać, że maluchy będą władać je do buzi – z tego właśnie powodu zalecane są akcesoria ekologiczne, wykonane na przykład z drewna lub z bioplastiku (tymi samymi zasadami należy kierować się wybierając zabawki dla niemowlaka 0-3 miesięcy).

kontrastowa kostka sensoryczna babysenses

Zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy

Okres niemowlęcy może okazać się intensywny i trudny – zwłaszcza dla rodziców, którzy muszą pamiętać o wielu kwestiach mających wpływ na rozwój ich pociechy. Tyczy się to także właściwego doboru zabawek. Jaki wybrać prezent dla półrocznego dziecka? Czy lepiej celować w standardowe zabawki sensoryczne dla niemowląt czy też lepiej pomyśleć o czymś bardziej „rozbudowanym”. W tym wieku zdolności poznawcze dzieci są już znacznie bardziej zaawansowane, dlatego dobrym wyborem okażą się wysokiej jakości produkty edukacyjne.

Takie zabawki dla niemowlaka uczą go wiele przydatnych rzeczy. Pobudzają zmysły, poprawiają koordynację, uczą koncentracji i zapamiętywania. Z tego właśnie powodu warto się nimi zainteresować. Poniżej przedstawiamy zabawki dla niemowląt 6m+, które są w stanie spełnić wszystkie wspomniane kryteria.

  • Klocki i układankizazwyczaj są bardzo zróżnicowane pod względem kształtów i kolorów. Dziecko uczy się je rozpoznawać i dopasowywać do konkretnych wzorów. Jest to bardzo rozwijająca zabawa. Taki prezent dla półrocznego dziecka z pewnością spełni swoje funkcje.
  • Maty do zabaw kreatywnych – z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez pociechy w różnym wieku (znaleźć można więc również zabawki dla 6 miesięcznego dziecka). Posłużą do wielu zabaw, także plastycznych. Wykonywane są z miękkich, bardzo bezpiecznych materiałów. Co ważne, chronią podłogi przed zabrudzeniami.
  • Przytulankize względu na sposób wykonania mogą okazać się najważniejszymi kompanami dla malucha. Warto zadbać przy tym, aby tego typu zabawki dla niemowląt 6m+ wyróżniały się ciekawymi kształtami i kolorami, dzięki czemu pobudzą one zmysły dziecka.
  • Zabawki i elementy dźwiękowe – to niezwykle często wybierane zabawki dla 6 miesięcznego dziecka. Między innymi dlatego, że uczą one rozpoznawania różnych dźwięków. Oczywiście przed zakupem trzeba sprawdzić, czy na pewno są one właściwe dla tej grupy wiekowej.

Kategoria, w której znajdują się zabawki edukacyjne dla dzieci 6-12 miesięcy jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Znaleźć można w niej nie tylko standardowe gryzaki i figurki, np. gryzak w kształcie brokułu. Dostępna jest u nas również cała masa produktów edukacyjnych. Wszystko to sprawia, że warto przyjrzeć się im bliżej. O tym samym należy pamiętać wybierając zabawki dla 3 miesięcznego dziecka i młodszych maluchów. Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie przynajmniej w pewnym stopniu ułatwiło to zadanie.

kontrastowa grzechotka babysenses
Kontrastowa grzechotka dla maluszków to świetny pomysł na prezent dla noworodka.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24