Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

duzy zestaw montessori i ukladanki sortery

Przegląd polecanych układanek i puzzli w duchu Montessori

Zabawa w duchu Montessori kładzie nacisk na kreatywność dziecka, które uczy się poprzez nią samodzielnego rozwiązywania problemów. Układanki i puzzle opracowane zgodnie z zasadami pedagogiki montessoriańskiej naturalnie i w uporządkowany sposób rozwijają twórcze myślenie. Poznaj edukacyjne puzzle Montessori.

Trening mózgu Montessori – czym jest i co daje dziecku?

Włoska pedagog Maria Montessori odkryła, że dziecko uczy się bez wysiłku, o ile czyni to we właściwym dla siebie momencie i w sposób zgodny z jego zainteresowaniami. Jeżeli zabawka – np. puzzle drewniane Montessori – stanowi dla małego człowieka swego rodzaju wyzwanie, a tym samym go zaciekawia, jego umysł zostaje pobudzony.

Dorosły jest przewodnikiem, który nie zastępuje podopiecznego, nie pracuje za niego, ale z nim, buduje przyjazne mu środowisko, które rozwija się w miarę zmieniających się potrzeb, oferuje odpowiednie bodźce, a następnie pozwala mu działać. Z tych powodów istotę pedagogiki Montessori można streścić w słynnym zdaniu: „Pomóż mi zrobić to samemu”.

obłędne koło drewniane puzzle

Trening mózgu Montessori opiera się na założeniu, że dzieci są z natury kreatywne i otwarte na otaczającą je rzeczywistość, a zatem mają już w sobie klucz do poznawania świata. Potrzebują tylko trochę zachęty, aby stać się samodzielnymi. A z odpowiednimi zabawkami – takimi, jak edukacyjne puzzle Montessori Obłędne Koło – da się to zrobić! Stymulują one dzieci do nauki, rozwijania drobnych zdolności manualnych, ćwiczenia wyobraźni, odkrywania, że są zdolne do robienia wielu rzeczy, zawsze nowych, a także zwiększania poczucia własnej wartości.

Układanki Montessori – pierwsze puzzle dla Twojego dziecka

Ciekawość jest siłą napędową wielu ludzkich działań. Również puzzle fascynują nas dlatego, że chcemy wiedzieć, w jaki sposób powinny być ułożone poszczególne elementy, by stworzyć pożądany obraz całości. Z tego powodu to świetne narzędzia do zabawy i do nauki. Nic więc dziwnego, że puzzle drewniane Montessori to zabawki edukacyjne tak cenione przez pedagogów, rodziców i dzieci.

puzzle mama maluje montessori zwierzęta wiejskie

Kreatywne puzzle Montessori przyczyniają się do rozwoju zdolności manualnych, wyobraźni i logicznego myślenia u naszych pociech. Warto proponować zabawę nimi dziecku już od najmłodszych lat. Już 18-miesięczny maluch – o ile jest w stanie wystarczająco się skoncentrować – może próbować układać puzzle Montessori dla dzieci. Proste, czteroelementowe puzzle Zwierzęta Wiejskie firmy Mama Maluje to piękna zabawka Montessori – pierwsze puzzle, którymi można się zachwycić. Przy okazji warto nauczyć brzdąca nazw przedstawionych zwierząt, wymawiając je głośno i zachęcając dziecko do powtarzania.

Puzzle Montessori Zwierzęta Wiejskie doskonale nadają się na prezent dla dwulatka. Z pewnością poleciłaby je sama Maria Montessori! Drewniane puzzle można uzupełnić o naklejki Zwierzęta Wiejskie, które z jednej strony są bardzo lubiane przez najmłodszych, z drugiej – pomagają trenować motorykę małą.

montessori ukladanka

Metoda na kreatywność Marii Montessori – układanka logiczna

„Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle” – powtarzała Montessori. Drewniane puzzle, różniące się kształtem, a czasem także barwami lub strukturą powierzchni, stymulując zmysły, rozwijają twórcze myślenie. Widząc, słysząc i dotykając, dziecko poszerza zakres doświadczeń.

Metoda włoskiej pedagog pomaga odkrywać kolory, formy, rozmiary, porządek i sens! To z tej przyczyny taką popularnością cieszy się duży zestaw Montessori układanki sortery z drewna. Segregując poszczególne bryły, malec ćwiczy pamięć i rozpoznawanie podobieństw i różnic. Ten z pozoru prosty trening pozwala mu później lepiej radzić sobie w szkole.

Układanki lewopółkulowe Montessori wsparciem w trudnościach z koncentracją dziecka

Lewa półkula odpowiada za zdolności matematyczne i logiczne myślenie, a także za wykonywanie czynności w określonym porządku. Współcześnie dzieci otrzymują tak wiele bodźców, że trudno im trenować czynności odpowiedzialne za pracę lewej półkuli. Aby pomóc im sobie z tym poradzić, warto sięgnąć po układanki lewopółkulowe Montessori. Są one tak opracowane, by dziecko mogło tworzyć sekwencje i zbiory.

Ciekawym przykładem zabawki lewopółkulowej jest układanka Montessori rogi i poroża zwierząt marki Lilco. Ma ona dwa poziomy: na jednym znajdują się poroża, na drugim gatunki, do których one należą. Warto nabyć te zachęcające do poznania natury puzzle Montessori. Zwierzęta przedstawione na nich mieszkają w polskich lasach. Te edukacyjne puzzle Montessori można wykorzystać na zajęciach przyrodoznawczych i warsztatach ekologicznych. Z kolei układanka Montessori Liście letnie będzie cenną lekcją botaniki.

liście letnie układanka drewniana montessori

Puzzle Montessori dla dzieci jako pomoce sensoryczne

Obecnie dużą wagę przykłada się do kształtowania zmysłów u dziecka. Tymczasem ten temat już w pierwszej połowie XX wieku poruszał nie kto inny, jak właśnie Maria Montessori. Układanka zgodna z jej odkryciami, jak mały majsterkowicz, w harmonijny sposób oddziałuje na zmysły wzroku i dotyku. Wykonana z drewna, jest przyjemna w dotyku i bezpieczna dla malucha.

W książce „Umysł dziecka” Maria Montessori pisze: „Materiały do kształcenia zmysłów są oferowane jako rodzaj klucza, który otwiera drzwi do poznawania rzeczy zewnętrznych. Jak światło, które sprawia, że widzisz więcej rzeczy i szczegółów, których nie mogłeś dostrzec w ciemności”. Te słowa odzwierciedlają kreatywne puzzle Montessori od ENCE PENCE Basic ścieżka, które są czymś więcej niż układanką: to również ścieżka sensoryczna, dająca możliwość stąpania po podłożu o zróżnicowanej fakturze.

Z kolei pudełka dźwiękowe, również od ENCE PENCE, stanowią intelektualną zagadkę: którą z faktur można powiązać z określoną melodią? Ponadto, można nimi grać w dźwiękowe memory, ponieważ w zestawie ośmiu pudełek każde ma swój odpowiednik z identyczną zawartością. Podobnie jak duży zestaw Montessori układanki sortery, pudełka te wpływają pozytywnie na umysł i są idealne na prezent. Cenione przez rodziców i nauczycieli, zachęcają do zabawy, która doskonali słuch i wzmacnia pamięć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24