Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

jakie zabawki do samolotu

Czym zająć dziecko w samolocie?

Wspólna, podniebna podróż z pociechą to niekiedy spore wyzwanie dla rodziców. Warto się odpowiednio na taki lot przygotować i sprawdzić, co można zabrać do samolotu dla dziecka. Odpowiednie zabawki czy gry mogą zapewnić dziecku rozrywkę, a rodzicom spokojną podróż. Sprawdź, co warto zabrać na pokład!

Ulubione przytulanki, czyli co zabrać do samolotu dla dziecka do 1 roku życia

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie zabawki do samolotu zabrać, gdy podróżujesz z niemowlakiem, to możliwości masz bez liku. Szczególnie zalecamy zabranie ulubionych przytulanek lub grzechotek, które możesz zawiesić przy fotelach. Oprócz tego sprawdzić się mogą:

  • pacynki;
  • korale;
  • zabawki materiałowe;
  • kolorowe książki.

Często bywa tak, że rodzice świadomie rezygnują z dłuższych lotów. Wynika to stąd, że nie wiedzą czym zająć dziecko w samolocie oraz co można wziąć do samolotu dla dziecka.

maskotka sowa

Zapewnij dziecku odpowiednie warunki do snu

Jeśli wraz z Tobą podróżować będzie niemowlę, z pewnością będzie miało ochotę na drzemkę. Warto więc zabrać na pokład ulubiony kocyk lub pieluszkę, z którą Twoje dziecko się nie rozstaje. W przypadku niemowlaków nie musisz szczególnie dużo rozmyślać nad tym co zabrać na wakacje z dzieckiem samolotem w kontekście samych zabawek. 

Inne propozycje 

Na pokład warto zabierać coś, co upadając na podłogę, nie zakłóci spokoju podróżującym. W przypadku niemowlaków z pewnością sprawdzą się dodatkowo:

drewniana kostka manipulacyjna

Puzzle, układanki czy klocki? Nie tym razem!

Zastanawiając się nad tym co zabrać dziecku do samolotu, możesz wpaść na pomysł, aby zabrać ulubione puzzle czy układanki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, że warunki panujące w samolotach nie sprzyjają korzystaniu z takich zabawek i zachodzi ryzyko zgubienia poszczególnych elementów. Puzzle nie będą więc tym, co dla dziecka do samolotu warto zabierać. 

Zainteresowanie ze strony rodziców

Atencja to najlepsze co można zabrać dla dziecka do samolotu. Nasza pociecha z całą pewnością doceni fakt, że chcemy się nią zająć i podejmować wspólną zabawę. Zanim udacie się na lotnisko, koniecznie przygotuj odpowiednie gry i zabawy. Oczywiście muszą to być takie rozwiązania, którymi zainteresujesz dziecko, ale jednocześnie nie wzbudzisz odczucia dyskomfortu u innych podróżujących. Musisz wiedzieć, że nie wszystko, co można zabrać dla dziecka do samolotu, spodoba się innym pasażerom.

Sprawdź co zabrac do samolotu z dzieckiem kilkunastomiesięcznym

Im nasze pociechy starsze, tym więcej rozrywek trzeba im dostarczać. Nie wystarczą im proste zabawki czy grzechotki. Jakie zabawki do samolotu chętnie zabierze starsze dziecko? Tutaj lista może być dłuższa. Kilkunastomiesięczna pociecha może mieć już swoje ulubione książeczki, które warto zabrać na pokład. Pytasz co zabrać do samolotu dla dziecka? Książeczki to obowiązkowy punkt. 

kontrastowa książeczka babysenses

Pacynki, lalki i marionetki

Pacynki to coś, co zabrać dziecku do samolotu zdecydowanie warto! Musisz wiedzieć, że przy tych zabawkach konieczny będzie udział Twój lub współmałżonka. Dzięki pacynkom, lalkom lub marionetkom możesz stworzyć coś na kształt mini teatru. Jeśli chodzi o scenariusz, to ogranicza Cię już tylko Twoja wyobraźnia. Możliwości masz tu mnóstwo!

Tablice magnetyczne

Co można zabrać do samolotu dla dziecka uwielbiającego puzzle? Rozwiązaniem będzie tutaj tablica magnetyczna, do której dziecko łatwo przytwierdzi poszczególne elementy układanki. Takie zabawki mogą przykuwać uwagę naszych pociech na dość długi czas, gwarantując spokojny lot do celu. 

Komiksy

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym,  co dla dziecka do samolotu warto koniecznie zabrać – pomyśl o komiksach! Posiadając doświadczenie w roli rodzica, z pewnością poradzisz sobie z takim przeczytaniem dialogów, aby dziecko było bez reszty wsłuchane w opowieść. Kilka komiksów to coś, co można wziąć do samolotu dla dziecka, aby zapewnić mu świetną rozrywkę!

szachy i warcaby jawa

Kilkuletnia pociecha – co zabrać dziecku do samolotu?

Wielu rodziców mierzy się z problemem dotyczącym tego, co do samolotu dla dziecka zabrać. W przypadku dzieci starszych mogą to być:

drewniana tabliczka do rysowania kredą milin

Co z tabletem i smartfonem?

Znaczny odsetek rodziców zastanawiając się, co zabrać na wakacje z dzieckiem samolotem wybiera tablet. Jest to dobre rozwiązanie dla pociech, które chętnie oglądają bajki. Jednak tutaj warto zachować umiar co do czasu przeznaczonego na korzystanie z takich urządzeń. Tablet czy smartfon to coś, co zabrać dziecku do samolotu warto, ale nie powinna być to jedyna zabawka. 

Poświęć dziecku czas podczas podróży

Co zabrac do samolotu z dzieckiem? Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – atencja jest tutaj najważniejsza. Poświęć czas swoim pociechom, wymyślaj zabawy, rymowanki czy gry słowne, a z pewnością podróż przebiegnie prawidłowo. Twoje zainteresowanie i chęć do wspólnej zabawy – tego najbardziej potrzebuje Twoje dziecko podczas lotu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24