Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

drewniana ukladanka liscie w drewnie palone

Drewniane zabawki edukacyjne – inspiracje na prezent

Szukasz upominku dla dziecka na urodziny lub inną okazję? Pomyśl o czymś, co będzie nie tylko ładne i kolorowe, ale również trwałe i prorozwojowe. Drewniane zabawki to świetny wybór, ponieważ są naturalne i bezpieczne dla dziecka. Nie niszczą się równie szybko jak inne zabawki i często dziedziczy je rodzeństwo. Rynek oferuje wiele możliwości: puzzle, labirynty, kusze, wbijak dla dziecka, sorter – które będą najlepsze na prezent?

Drewniane zabawki – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Od urodzenia do drugiego roku życia dzieci doświadczają szczególnie szybkiego tempa rozwoju umysłowego i fizycznego. Jeżeli rodzice stworzą im klimat sprzyjający nauce, później będą osiągały wyższe wyniki na wielu polach. Warto pomyśleć wówczas o zakupie drewnianych zabawek.

Drewniane zabawki są wystarczająco wytrzymałe, aby przekazywać je kolejnym pokoleniom i na tyle proste, aby inspirować wyobraźnię do zabawy – bez światełek i baterii, jak ich plastikowe odpowiedniki. Posługiwanie się nimi wymaga inwencji i stymuluje zmysły. Producenci zwykle określają przedział wieku, dla jakiego zabawka jest odpowiednia.

Jakie typy drewnianych zabawek wyróżniamy?

Istnieje wiele rodzajów zabawek z drewna. Świetnym pomysłem są np. drewniane kitchen helpery albo bujaki Montessori. Poznaj niektóre z nich.

Grzechotka

W wieku 9 miesięcy niemowlęta zaczynają trenować ruch chwytania. Wówczas kolorowa, postukująca lub łagodnie szumiąca grzechotka jest przedmiotem, który przyciąga ich uwagę i który chętnie biorą w dłonie.

Wbijak drewniany

To kolorowy przyrząd z otworami, w których znajdują się kołki, doskonały dla maluchów o dużym temperamencie. Do zestawu dołączony jest młoteczek. Uderzanie nim pozwala dziecku rozładować nadmiar energii w bezpieczny sposób. Drewniany wbijak rozwija motorykę dłoni i uczy rozpoznawania kolorów. Jest niezawodnym sposobem na poprawę humoru brzdąca. Wywołaj uśmiech na twarzy maluszka i podaruj mu wbijakna prezent jest idealny!

wbijak brio

Puzzle i układanki

Zwykle przedstawiają zwierzęta lub inne elementy środowiska, co poszerza dziecięcą wiedzę o świecie. Poza kształtowaniem umiejętności manualnych ćwiczą spostrzegawczość i zdolność kojarzenia faktów. Przykład? Zerknijcie na układanki wskazane poniżej:

Drewniane układanki Obłędne Koło

To wyjątkowo piękne drewniane układanki dla dzieci – maluchy łączą w nich zwierzęta z odpowiednimi środowiskami, w których żyją dane gatunki. Fajna zabawa i niezwykle przydatna porcja wiedzy dla kilkulatka!

Być może zainteresowało Cię zdjęcie główne w tym artykule – jeśli tak, zerknij koniecznie na układankę Liście firmy W Drewnie Palone.

Sorter

Występuje w różnych formach, np. pojazdu do ciągnięcia, domku, pojemnika lub zwierzęcia, ale zasada jego działania jest jedna: polega na dopasowywaniu kształtów do odpowiadających im otworów. Zabawa sorterem pobudza wyobraźnię przestrzenną i uczy rozpoznawania kształtów. Będzie wspaniałym podarunkiem zarówno dla niemowlęcia, jak i dla nieco starszego dziecka.

Kolejka i tory z drewna

Kto z nas nie marzył jako dziecko o takim prezencie? Możesz być pewien, że jeśli podarujesz ją chłopcu, będzie zafascynowany. Posługiwanie się kolejką stymuluje kreatywność i koncentrację uwagi. Bardzo fajną opcją dla maluchów jest ciuchcia drewniana z magnesami.

Poza wspomnianymi zaletami drewnianych zabawek należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Ich zakup oznacza często wspieranie niewielkich firm rodzinnych i niezależnych rzemieślników, choć nie brak i dużych producentów, tworzących ciekawe drewniane zabawki dla wszystkich grup wiekowych.

Drewniana ciuchcia z magnesami Goki

A może interesują Cię jeszcze inne pokrewne tematy? Poczytaj również:

Jak meble Montessori wpływają na rozwój dzieci?

albo

Jak ćwiczyć pamięć dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24