Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

Mata edukacyjna dla niemowląt

Jak wybrać matę edukacyjną dla niemowląt?

Mata edukacyjna to nie tylko miejsce do zabawy, lecz także interaktywne środowisko wspierające rozwój dziecka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze maty dla niemowląt? Dlaczego warto ją wybrać i od kiedy stosować? Sprawdźmy!

Mata edukacyjna dla niemowląt – od kiedy używać?

Mata edukacyjna dla niemowląt to doskonały sposób wspierania rozwoju dziecka już od pierwszych dni życia. Co więcej, leżenie na średnio twardym podłożu jest dla takiego maluszka o wiele zdrowsze od leżenia na miękkiej kanapie.

Maty edukacyjne dostosowane są do różnych etapów rozwoju dziecka. Na rynku dostępne są takie zalecane nawet noworodkom – kontrastowe kolory pobudzają rozwijający się wzrok niemowlęcia. Wzrost zainteresowania matą widać szczególnie u maluszków mających ok. 3-4 miesiąca. W tym okresie życia dziecko widzi już więcej kolorów, potrafi wodzić wzrokiem za zabawką i obracać się z plecków na brzuszek.

Mata edukacyjna dla niemowląt – domowy plac zabaw

Mata edukacyjna to sposób na zorganizowanie dziecku domowego placu zabaw. Jednak jej funkcje nie ograniczają się tylko do rozrywki. Poprzez stymulowanie wzroku i koordynacji, maty te odgrywają ważną rolę w edukacji maluchów.

Mata zapewnia bezpieczeństwo maluszkowi podczas nauki podnoszenia się, raczkowania i chodzenia, amortyzując upadki i minimalizując ryzyko otarć i siniaków. Dodatkowo, można ją zabierać w dowolne miejsca, np. na plażę czy do znajomych.

Niektóre maty wyposażone są w kolorowe zabawki, pluszaki, grzechotki, piszczałki, elementy szeleszczące i lusterka. Naciskając niektóre z tych elementów, maluszek ma możliwość wysłuchania różnych melodyjek lub dźwięków, co dodatkowo stymuluje rozwój jego słuchu. Intensywne kolory, różnorodne faktury oraz zawieszki nad główką zachęcają dziecko do aktywności. Niemowlęta uwielbiają także przyglądać się swojemu odbiciu w lusterku.

Mata edukacyjna dla niemowląt – jak wybrać idealną?

Przy zakupie maty edukacyjnej dla niemowląt warto zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, aby mieć pewność, że produkt jest w pełni bezpieczny dla dziecka, sprawdź, czy posiada certyfikaty (Europejski Certyfikat CE), testy (EN71-1, EN71-2, EN71-3), upewnij się, że nie zawiera nie Bisfenolu A (BPA), PVC, ftalanów ani formamidu. Zwróć także uwagę na to, czy mata ma wypustki antypoślizgowe.

Po drugie, zwróć uwagę na kolory i wzory – dla noworodków i młodszych niemowląt zalecane są maty o kontrastowych kolorach i dużych rysunkach czy wzorach. Po trzecie, sprawdź, czy jest ona komfortowa i funkcjonalna. Co to dokładanie oznacza? Najlepsze maty edukacyjne dla niemowląt wyróżniają takie cechy jak: lekkość, wytrzymałość, łatwość w czyszczeniu czy możliwość składania. Po czwarte, zwróć uwagę na wielkość maty – dziecko powinno mieć miejsce na swobodną zmianę pozycji. Sprawdź również dodatkowe funkcje, np. dźwięki. Pamiętaj, że maluszki nie lubią monotonnych melodii.

Podsumowując, przed zakupem maty warto skrupulatnie sprawdzić jej jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność, aby zapewnić dziecku optymalne warunki do rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24