Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

eukaliptusowe kocyki memi premium

Kocyki z przędzy eukaliptusowej

Zgodnie ze wzrastającą świadomością rodziców w temacie zapewnienia swoim pociechom optymalnego bezpieczeństwa i komfortu, na polskim rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych produktów, które powstają w ramach zrównoważonej gospodarki. Jednym z takich wyrobów, który wziął udział w prestiżowym konkursie KID’S STAR TIME 2020 jest kocyk z eukaliptusa. To innowacyjne okrycie zostało już docenione nie tylko przez specjalistów, ale też samych rodziców i dzieci za szereg dobroczynnych właściwości. Jeśli właśnie kompletujesz wyprawkę dla nowego członka rodziny, kocyk z przędzy eukaliptusowej z całą pewnością sprawdzi się doskonale. Poniżej przedstawiamy jego szczegółową charakterystykę i najważniejsze zalety kocyka eukaliptusowego.

Dlaczego warto nabyć kocyk eukaliptusowy? Jakie są zalety kocyka z eukaliptusa?

Nie ma wątpliwości, że jest to produkt, który spełnia potrzeby i oczekiwania tych najbardziej wymagających, ale też świadomych klientów. Przede wszystkim kocyk z eukaliptusa powstaje w ramach zrównoważonych produkcji, poprzez wdrażanie procesów idealnie ekologicznych – kocyk produkowany jest z przędzy organicznej, biodegradowalnej.

Jakie są zalety kocyka z eukaliptusa?

Ważne są również cechy samej przędzy eukaliptusowej, jest ona bowiem:

– antyalergiczna,

– antybakteryjna,

– przepuszczająca powietrze, „oddychająca”,

– miękka, nie podrażnia delikatnej skóry dziecka.

Kocyki eukaliptusowe – opinie, zalety, właściwości

kocyk eukaliptusowyCo ciekawe, sami eksperci potwierdzają, że eukaliptus wykorzystywany do produkcji kocyków jest wręcz materiałem idealnym. Roślina rośnie szybko, może być z powodzeniem uprawiana bez konieczności stosowania pestycydów i innych chemicznych nawozów, a także bez nawadniania. Dzięki temu włókna pochodzą z surowca w pełni naturalnego, zdrowego, ale też hodowanego z poszanowaniem środowiska. Materiał powstały z przędzy eukaliptusowej jest zaś trwały, odporny na pranie, suszenie, intensywną eksploatację. Do tego chroni przed niekorzystnym działaniem promieni UV, absorbuje wilgoć, jest nawet kilka razy bardziej miękki niż bawełna. Wydaje się tylko kwestią czasu, by eukaliptus był wykorzystywany powszechnie także w branży tekstylnej czy odzieżowej.

Zalety kocyka eukaliptusowego

Można śmiało potwierdzić, że kocyk eukaliptusowy to produkt premium. W Polsce nadal nie funkcjonuje producent materiału z przędzy eukaliptusowej, dlatego, by stworzyć najlepszej jakości, innowacyjny kocyk z tego surowca, jedyna rodzima firma, który go oferuje, sprowadza włókna z eukaliptusa aż z Austrii. Te zdobyły uznanie za doskonałą jakość na całym świecie, a potwierdzeniem tego są liczne nagrody, wyróżnienia i certyfikaty, w tym:

– Normy ISO, które potwierdzają zgodność wyrobu ze standardami nowoczesnego bezpieczeństwa, ekologiczności, ochrony środowiska,

OEKO-TEX® Standard 100, to ogólnoświatowa norma, która potwierdza brak zastosowania ponad 2000 różnych chemikaliów podczas produkcji,

– Europejska Nagroda dla Środowiska – Proces produkcji w zamkniętej pętli otrzymał Europejską Nagrodę dla Środowiska od Komisji Europejskiej w kategorii „The Technology Award for Sustainable Development”(2002),

– Oznakowanie ekologiczne UE.

Lekki kocyk z przędzy eukaliptusowej dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Jesteśmy pewni, że sprawdzi się jako doskonały otulacz dla najmłodszych. Ochroni przed chłodem, da poczucie bezpieczeństwa, pełen komfort oraz nada przyjazny, przytulny klimat tak niezbędny w czasie drzemki dzieci.

Eukaliptusowe kocyki memi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24