Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

najlepsze zabawki do piasku

Najlepsze zabawki do piasku – rekomendujemy przybory do piaskownicy

Kiedy tylko robi się cieplej, dzieci najchętniej bawią się na zewnątrz. Nic ich wtedy tak nie przyciąga, jak piaskownica! Jak wybrać najlepsze zabawki do piasku? Przedstawiamy nasze propozycje zabawek do piaskownicy dla chłopców i dla dziewczynek.

Zabawki w piaskownicy – czysta radość Twojego dziecka

Które dziecko nie uwielbia zabawy w piasku? Wielu rodziców twierdzi nawet, że piaskownica ma magiczny wpływ na ich dzieci. Z zapałem i wyobraźnią budują jeden zamek za drugim, kopią dziury i tunele, zapominając przy tym o wszystkim, co je otacza.

Wielogodzinne manewry w piasku to nie tylko świetna zabawa. Podczas działań w piaskownicy dzieci rozwijają motorykę małą i wzmacniają układ odpornościowy poprzez ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dlatego tym bardziej warto wyposażyć malucha w zestaw zabawek do piaskownicy i towarzyszyć mu podczas stawiania pierwszych babek z piasku.

Piaskownica to dobre miejsce, aby zainspirować dziecko, proponując mu różne ciekawe i rozwijające zabawy, takie jak Wyścig Piłek. Rzucanie do celu kolorowymi, oznaczonymi cyframi piłeczkami to z jednej strony trening zręczności, z drugiej – nauka liczenia. Kartonowe opakowanie z napisami Start i Finish ułatwia grę, wyznaczając punkt, do którego należy strzelać. Piłki firmy Ekoala wykonane są z BIOplastiku, pozyskiwanego z naturalnych surowców, w pełni biodegradowalnego, co sprawia, że są w pełni ekologiczne. Tego typu zabawki do piaskownicy spodobają się nie tylko dzieciom, ale także świadomym rodzicom, którym zależy na dobru planety i którzy chcą te wartości przekazać następnemu pokoleniu.

Gra zręcznościowa Wyścig Piłek ekoala

Akcesoria do piaskownicy – na co zwracać uwagę?

Kupując przybory do piaskownicy dla dziecka, warto stawiać na jakość. Wysokiej jakości zabawki do piasku są zwykle wykonane z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego (lub naturalnego, jak np. naturalny kauczuk HEVEA) o zaokrąglonych rogach i krawędziach. Dzięki temu ryzyko urazów podczas posługiwania się nimi jest niemal wykluczone. Materiał powinien być ekologiczny, pozbawiony BPA i ftalanów. Ponadto, zabawki do piaskownicy muszą być oczywiście wodoodporne i łatwe do zmycia. W naszym sklepie możesz znaleźć wiele interesujących propozycji, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci do piaskownicy.

Spójrz na muszelkę Bilibo z trwałego polietylenu, która daje dziecku dużo możliwości: można nią nosić wodę, transportować w niej piasek, traktować jako pagórek itd. Jest twarda, a jednocześnie ma opływowe kształty, przez co jest bezpieczna. Takiej zabawki w piaskownicy nie może zabraknąć!

Zabawki do piaskownicy dla dziewczynek i dla chłopców – nie tylko z plastiku!

Najczęściej zabawka do piaskownicy kojarzy się z przedmiotem wykonanym z plastiku: wiaderko do piasku i inne plastikowe przybory do piaskownicy to najchętniej nabywane zabawki do piasku. Tymczasem istnieje wiele ciekawych zabawek z drewna, które mogą doskonale uzupełnić zestaw do piaskownicy. Drewniana ciuchcia z magnesami Peru firmy Goki doda barw zabawie, pędząc wydrążonymi w piasku torami i tunelami! Z kolei auto ODA Car od Lullalove to przykład zabawki do piaskownicy dla chłopców o prostej konstrukcji, która przydaje się do wyścigów i zabawy w garaż. Również silikonowe zabawki do piasku są wprost stworzone. Nad morze warto zabrać Łódkę Origami Mint Oli and Carol, która jest lekka i elastyczna i pięknie unosi się na wodzie.

zabawki do piasku dla niemowlaka
Zabawki dla dzieci do piaskownicy należą do tych, które potrafią zająć maluchy na całe godziny.

Najlepsze zabawki do piasku dla niemowlaka

Podczas pierwszej zabawy w piaskownicy maluchy po prostu chwytają piasek rękami i poznają jego szczególne właściwości. Maluchom w wieku od 12 do 24 miesięcy do robienia babek z piasku i kopania dołków zwykle wystarcza kilka foremek, wiaderko do piasku i łopatka. Konewka pomaga nawilżyć suchy piasek. Dzięki temu dzieci dowiadują się, jak woda i piasek reagują ze sobą. Małe grabie, sito lub koparka przydadzą się, gdy tylko dzieci będą potrafiły prawidłowo je obsługiwać. Zanim się tego nauczą, można wzbogacić ich zestaw do piaskownicy o piłkę. Najlepiej wybrać miękką i łatwą do uchwycenia piłkę kauczukową HEVEA, którą tocząc, rzucając i łapiąc, malec trenuje zdolności motoryczne.

Szukając zabawki do piasku dla niemowlaka, należy pamiętać, że nie może być ona zbyt skomplikowana, nie powinna też składać się ze zbyt drobnych elementów, które dziecko mogłoby wziąć do buzi i połknąć. Sprawdzą się drewniane pojazdy o uproszczonej konstrukcji i opływowej formie, jak dinozaur Diplo Plan Toys. Brzdące cieszą się na sam widok tej uroczej zabawki do piaskownicy dla dziewczynki i dla chłopca, którzy lubią być ciągle w ruchu!

kreatywna zabawa z muszelkami bilibo

Akcesoria do piaskownicy dla starszych dzieci

Po osiągnięciu pewnego wieku dzieci nie są już zadowolone z podstawowych zabawek do piasku i ze zrozumiałych względów dopominają się o bardziej zróżnicowane przybory do piaskownicy i na plac zabaw. Oczywiście zabawki do piaskownicy dla dziewczynek i dla chłopców, takie jak wiaderka, foremki i łopatki, są niezbędnymi narzędziami dla wszystkich małych budowniczych. Jednakże, aby uniknąć nudy i umożliwić realizację większych projektów budowlanych, zestaw zabawek do piaskownicy należy zawsze poszerzać stosownie do wieku dzieci. Najlepsze zabawki do piasku są zarazem proste i pomysłowe – różnokolorowe Muszle Bilibo Mini można łączyć niczym puzzle, ale też bawić się nimi oddzielnie, a możliwości ich wykorzystania ogranicza jedynie wyobraźnia. Niezwykle pomysłowa zabawka do piaskownicy Hix Moluk to układ czterech stożków z mocnej gumy silikonowej, które zestawiane w odmiennych konfiguracjach tworzą rozmaite formy.

Zazwyczaj zabawki do piaskownicy dla chłopców nie różnią się wiele od tych, przeznaczonych dla płci pięknej – najczęściej zabawki do piaskownicy dla dziewczynki to te same akcesoria, ale w kolorze różowym. A jednak, charakter zabaw dziewczynek sprawia, że pojawiają się pośród nich przybory kuchenne, zwierzątka i lalki. Z kolei dominujące zabawki w piaskownicy chłopca to samochodziki, wywrotki, narzędzia do majsterkowania itd. Amatorów zabaw w piłkę warto w nią zaopatrzyć – kolorowa piłka z dinozaurem wprost zachęca do wesołego szaleństwa. Takie zabawki do piasku urozmaicają zabawę starszych dzieci, przez co wciąż czerpią one radość z przebywania w piaskownicy.

zabawka kreatywna hix

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24