Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

zabawy z dziecmi kreatywne

Zabawki i gry do wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem – TOP 6 propozycji

Kreatywne zabawy z dziećmi przyczyniają się do prawidłowego rozwoju malucha już od pierwszych miesięcy życia. Pierwsze gry zręcznościowe dla całej rodziny można zacząć wprowadzać do codziennej rutyny, kiedy dziecko ma już 3-4 latka. To dobry sposób, aby wspomóc dziecko w rozwoju psychofizycznym i jednocześnie umocnić relacje ze wszystkimi domownikami. Przygotowaliśmy poradnik, z którego dowiesz się, jak bawić się z dzieckiem. Sprawdź nasze TOP 6 zabawek i gier do wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem.

Kreatywne zabawy z dziećmi w domu – świetna okazja do umocnienia relacji rodzica z dzieckiem!

Wszelkiego rodzaju kreatywne zabawy z dziećmi w domu mogą realnie przekładać się na szybszy rozwój malucha w sferze umysłowej i fizycznej. Gry logiczne i zręcznościowe dla całej rodziny są niezbędne, aby aktywnie spędzać czas z dzieckiem i zachęcać go do poznawania świata.

A zatem… jak bawić się z dzieckiem w domu? Polecamy kilka sprawdzonych rozwiązań:

 • układanie klocków drewnianych,
 • kreatywna zabawa w chowanie piłeczek pud kubeczkami i zgadywanie, gdzie się znajdują,
 • gry zręcznościowe, np. gra w statki albo drewniana gra zręcznościowa Makemaki Milaniwood,
 • kalambury,
 • malowanie na koszulkach – to naprawdę kreatywna zabawa z dzieckiem,
 • domowy teatrzyk,
 • i wiele innych pomysłów…

Jest naprawdę wiele możliwości, aby urozmaicić czas spędzany wspólnie ze swoją pociechą. Wystarczy, że kupisz polecane gry zręcznościowe dla całej rodziny i poznasz kilka sprawdzonych sposobów, jak bawić z się z dzieckiem. Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne, aby uaktywnić swoją pociechę umysłowo i zacząć kreatywne zabawy z dwulatkiem lub starszym dzieckiem.

TOP 6 gier i zabawek dla rodzica z dzieckiem – ranking sklepu Raczkujemy

Wspólna zabawa rodzica z dzieckiem niesie wiele korzyści związanych z rozwojem malucha, szczególnie jeśli aktywność jest kreatywna i wymaga od dziecka logicznego myślenia. Poniżej przedstawiamy TOP 6 produktów, które warto mieć w swoim domu, aby urządzać kreatywne zabawy z dzieckiem.

 1. Zestaw do sprzątania Small Foot – brzmi jak idealne rozwiązanie, aby zająć małego rozrabiakę na nieco dłużej niż kilka minut. Zestaw do sprzątania może być kreatywną zabawą z dzieckiem w domu. Rozsyp po podłodze klocki albo wskaż dziecku, gdzie znajduje się kurz na podłodze. Zachęć malucha do sprzątnięcia zabrudzeń z pomocą własnej łopatki i miotełki – możesz zaproponować nagrodę, np. w postaci smakołyku. To dobry sposób, aby dziecko uaktywniło się motorycznie i zdobywało nowe umiejętności. Plusem takiej kreatywnej zabawy jest także to, że maluch być może nauczy się utrzymywać porządek w swoim pokoju już od najmłodszych lat…

Zestaw do sprzątania Small Foot

 1. Szachy i warcaby – to świetna gra logiczna do kreatywnej zabawy z dzieckiem. Dwie gry do wyboru w jednym zestawie to szansa, że maluch nie znudzi się zbyt szybko zabawą. Pierwsza nauka gry w warcaby, a następnie w szachy realnie przyczynia się do rozwoju umysłowego dziecka.

drewniane klasyczne szachy jawa

 1. Drewniana gra w statki Milaniwood – chyba każdy z nas zna kultową zabawę w statki? Dawniej do rozpoczęcia tej gry logicznej wystarczyła kartka papieru i tekturowa przekładka, aby nikt nie podglądał naszego rozmieszczenia statków. Do wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem polecamy drewnianą wersję gry w statki. W ten sposób kreatywnie pobawisz się z dzieckiem i nauczysz go nowych zdolności, np. logicznego myślenia i analizowania sytuacji.
 2. Drewniane Patyczki Rex London – to świetny wybór, szczególnie jeśli szukasz gry rodzinnej, zręcznościowej. Można powiedzieć, że to bezpieczna alternatywa dla klasycznych bierek. Takie gry zręcznościowe można urozmaicać poprzez dodawanie nowych zasad. Gra jest przeznaczona maksymalnie dla 4 graczy, dlatego może być doskonałym wyborem do kreatywnej zabawy z dzieckiem z całą rodziną.
 3. Green Trees Drewniana gra w kółko krzyżyk Milaniwood – w latach 90. i 00. chyba każdy grał w kółko i krzyżyk. Dla dzieci, które potrafią już pisać i nie mają problemów z logicznym myśleniem, warto kupić takie gry zręcznościowe drewniane, jak gra w kółko i krzyżyk. W ten sposób dziecko nie tylko rozwija swoje umiejętności logicznego myślenia, ale także umiejętności motoryki małej.

milaniwood drewniana gra green trees

 1. Drewniana gra zręcznościowa Żółwie Milaniwood – to prawdziwie kreatywna zabawa z dzieckiem. Zachęcamy do zakupu tej drewnianej gry, w którą może bawić się cała rodzina. Edukacyjna zabawka tego typu wspiera zdolności poznawcze, koncentrację oraz zwinność dłoni. Jeśli Twoje dziecko ma cztery latka lub więcej, koniecznie zamów tę drewnianą grę zręcznościową.

W ofercie naszego sklepu internetowego Raczkujemy znajdziesz też inne gry rodzinne zręcznościowe, które są w 100% bezpieczne i dopasowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Zabawki i gry zręcznościowe drewniane, które proponujemy są wykonane z certyfikowanego drewna bukowego FSC™ – tak jest w przypadku Żółwi Milaniwood.

gra zrecznioscowa zolwie milaniwood

Kreatywne zabawy z dziećmi w domu – zamów polecane zabawki i zadbaj o rozwój malucha!

Wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe dla całej rodziny to dobra okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu, zacieśniania więzi rodzinnych, a także wspierania rozwoju psychofizycznego dziecka. Do kreatywnej zabawy z dwulatkiem lub starszymi dziećmi w domu warto wykorzystać przede wszystkim drewniane klocki, gry logiczne i zręcznościowe, a nawet klasyczne warcaby. Wybierz kilka polecanych gier rodzinnych zręcznościowych z naszego rankingu, a zobaczysz, że Twoje dziecko chętnie zacznie spędzać kreatywnie czas – zarówno z rodzeństwem, jak i z rodzicami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24