Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

zabawki ruchowe dla 5 latka

Zabawki ruchowe dla dzieci, czyli zachęcamy do ruchu od małego

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że ruch to zdrowie. Także dla dzieci, które powinny od małego przyzwyczajać swój organizm do rozmaitych aktywności fizycznych. Wszystko po to, aby ich rozwój przebiegał w sposób prawidłowy. Pozwoli to uniknąć wielu problemów w przyszłości, związanych chociażby z wadami postawy czy też niewystarczającą masą mięśniową.

Ogromne znaczenie dla tego procesu mogą mieć specjalne zabawki ruchome, które przygotowywane są w różnych odmianach i konfiguracjach. Dzięki temu są one w stanie spełnić szereg ważnych kryteriów, a także sprawić, że nasze pociechy wiele zyskają na ich obsłudze.

Czym charakteryzują się zabawki ruchowe dla dzieci?

Mamy tu do czynienia z produktami specyficznymi – przygotowywane są bowiem nie tylko po to, by ładnie wyglądały i zachęcały do zabawy. Głównym celem zawsze będzie ruchowa aktywizacja najmłodszych.

Wszystko po to, aby nie spędzały one czasu statycznie, w jednym miejscu. Warto nadmienić, że producenci przygotowują produkty, z których można korzystać w każdym miejscu. Dobrym wyborem okażą się więc zabawki ruchowe do ogrodu, jak również modele sprawdzające się w domu lub mieszkaniu. Bez względu na ostateczny wybór, każda zabawka ruchowa może przynieść mnóstwo pożytku (do największych zalet omawianych produktów przejdziemy w dalszej części tekstu).

Drewniana ścieżka sensoryczna do ogródka

Jakie zabawki dla aktywnych dzieci? Co wybrać?

Skoro wiadomo już, o czym mowa, możemy przejść do wskazania konkretnych kategorii zabawek, które mogą okazać się dobrym zakupem. Głównie ze względu na sposób ich użycia, a także dostosowanie do potrzeb najmłodszych.

 • Sensoryczne zabawki ruchowe – są zróżnicowane pod względem struktury, kolorystyki, wypełnienia i kształtu. Dzięki temu świetnie pobudzają wzrok, słuch i dotyk. Modele ruchowe dodatkowe poprawiają koordynację, pozwalają również ćwiczyć równowagę. Zabawka ruchowa, która spełnia te kryteria, to na przykład ścieżka sensoryczna, składająca się z kilku elementów różniących się sposobem wykonania.
 • Sportowe zabawki dla dzieci – bardzo szeroka kategoria, w której znajdziemy produkty dla każdego malucha, bez względu na jego zainteresowanie. Sporą popularnością cieszą się między innymi piłki, oczywiście wyróżniające się bogatą kolorystyką. Można je kopać, rzucać i odbijać, rozwijając w ten sposób ciało.

Zabawki sportowe dla dzieci to ponadto bumerangi, paletki, jak również specjalne muszelki, przy użyciu których tworzyć możemy rozmaite tory sprawnościowe. Gwarantują one mnóstwo radości.

 • Zabawki ruchowe dla dzieci do domu lub mieszkania – do tej pory skupialiśmy się głównie na produktach, które najlepiej sprawdzają się na zewnątrz. Zabawki ruchowe do ogrodu nie są jednak jedyny, jakie można znaleźć w sklepach. Pod uwagę warto wziąć też te sprawdzające się wewnątrz pomieszczeń.

Jakieś przykłady? Dobrym wyborem okazać się może chociażby jojo, specjalne wbijaki, które wymagają użycia siły (będą to świetne zabawki sprawnościowe dla dzieci), skakanki czy też małe, miękkie piłki, które nie stanowią zagrożenia dla okien i elementów wyposażenia domowego.

Fajną opcją jest muszla Bilibo czyli jedyny produkt z plastiku dostępny w naszym sklepie. O jego wyjątkowości decyduje mnogość zastosowań muszli: przez zabawę w piastku, przez zjeżdżanie aż po rozmaite abstrakcyjne zabawy.

Do aktywnie spędzanego czasu świetnie sprawdzi się również ścieżka sensoryczna do ogródka. Ta propozycja zachęca dzieci do licznych spacerów po dyskach, dostarczających różnorodne wrażenia sensoryczne. Świetny produkt pod kątem dzieci, uczęszczających na terapię integracji sensorycznej, ale nie tylko.

Co jeszcze? Z prostych i stosunkowo tańszych rozwiązań możemy podpowiedzieć też bumerang dla dzieci. Każdy wie jak działa taka rzecz, patent jest prosty, ale gwarantujący przednią zabawę na długi czas i, oczywiście, najlepiej na świeżym powietrzu. Dla nieco młodszych dzieci czasami nie ma potrzeby wymyślać jakichś bardzo atrakcyjnych pomysłów – czasami nic nie przebije klasycznej piłki z dinozaurem dla dzieci. Czy do kopania, czy podbijania – dzieci zawsze znajdą dla niej zastosowanie.

Oferta jest tak szeroka i zróżnicowana, że każdy rodzic jest w stanie znaleźć coś dla swoich pociech. Zwłaszcza że w przypadku omawianych produktów pojawia się jasna informacja na temat przedziału wiekowego. Pozwala to więc kupić zabawki ruchowe dla 5 latka, a także dzieci młodszych i starszych. Nie musimy więc obawiać się, że kupimy coś, co okaże się nieodpowiednie lub w jakiś sposób groźne.

kreatywna zabawa z muszelkami bilibo

Dlaczego warto kupować zabawki dla aktywnych dzieci? Najważniejsze zalety

Użycie produktów i akcesoriów aktywizujących niesie za sobą mnóstwo korzyści, o których nie należy zapominać. Zwłaszcza w odniesieniu do rozwoju młodych organizmów.

 • Ruchowe i sportowe zabawki dla dzieci wzmacniają mięśnie oraz układ kostno-stawowy. Dzięki temu pociechy stają się nie tylko sprawniejsze, ale też bardziej odporne na ewentualne kontuzje, złamania czy zwichnięcia.
 • Aktywna zabawa to świetny sposób na poprawę układu odpornościowego. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się zabawki sprawnościowe dla dzieci. Regularny ruch sprawi, że organizm lepiej będzie zwalczał wszelkiego rodzaju zagrożenia, również te związane z chorobami.
 • Zabawki sportowe dla dzieci uczą koncentracji i równowagi, poprawiają także ogólną koordynację ruchową. Wszystko to przełoży się na późniejszy rozwój pociechy.
 • Wspólna zabawa poprawia umiejętności działania w grupie, uczy ponadto zdrowej rywalizacji. Może być więc traktowana jako element wychowawczy.
 • Produkty tego typu pobudzają nie tylko mięśnie, ale też wzrok, słuch i dotyk. Mózg pracuje ze zwiększoną intensywnością, co jest, rzecz jasna, bardzo korzystne.

Jak więc widać, zabawa z użyciem akcesoriów ruchowych to świetny wybór. Bagatelizowanie zalet regularnej aktywności fizycznej często niesie za sobą poważne konsekwencje. Dziecko straci szansę na szybki rozwój, może ponadto napotkać pewne problemy w przyszłości. Sprawia to, że warto zainteresować się dostępnymi produktami. Bez względu na to, czy mają być to zabawki ruchowe dla 5 latka czy też dla dzieci w innym wieku.

3 comments

 1. Dobrze że jest tyle zabawek które ułatwiają zorganizowanie ciekawej zabawy ruchowej, niestety wydaje mi się że główny problem tkwi w rodzicach i braku świadomości jak ważne jest to dla właściwego rozwoju dzieci. Sami też często bagatelizują potrzebę ruchu fizycznego i nie próbują zachęcić do niego dzieci, mimo wspomnianych w artykule korzyści…

  1. Oj niestety to prawda, dlatego staramy się uświadamiać rodziców zarówno poprzez działalność sklepu, jak i podczas pracy terapeutycznej. Potrzeba ruchu dotyczy bowiem dzieci w każdym wieku 🙂

   1. noweklocki.pl

    to się chwali 🙂 dla mnie, dorosłego, dłuższa aktywność 2-3 razy w tygodniu jest naprawdę zbawienna, a wydaje się że dzieciom jest to potrzebne jeszcze bardziej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24