Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

pexels andrea piacquadio 37710452 scaled

Czy zawód doradcy technicznego to właściwy wybór dla rozpoczynających swoją karierę?

Najlepszym sposobem na zrobienie kariery jest bycie specjalistą w jakimś obszarze. Oczywiście, jeśli są to dwie dziedziny, a nie jedna, o awans będzie jeszcze łatwiej. Taka właśnie sytuacja dotyczy doradcy technicznego, który nie tylko doskonale rozumie pewne skomplikowane zagadnienia związane z oferowanymi produktami, ale też jest dobrym sprzedawcą, umiejącym nawiązać i utrzymać relacje z klientem i zachęcić go do zakupu, używając języka korzyści. Chcesz dobrze rozpocząć karierę zawodową po technikum, po studiach inżynierskich lub nawet w ich trakcie? Zastanów się nad przyjęciem oferty pracy w charakterze doradcy technicznego.

Doradca techniczny – na czym polega jego praca?

Stanowisko doradcy technicznego potrzebne jest w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym, a także w firmie oferującej usługi związane z konkretnymi technologiami. Zarówno produkt, jak i usługę, trzeba przedstawić potencjalnemu klientowi w jak najatrakcyjniejszy sposób, a następnie sfinalizować sprzedaż.

Doradca techniczny łączy więc w sobie cechy specjalisty jakiejś dziedziny oraz handlowca. Jako specjalista potrafi rozpoznać potrzeby konkretnego klienta, podpowiedzieć mu najlepsze rozwiązanie, wdrożyć je i nauczyć jego obsługi. Jako handlowiec umie natomiast przekonać potencjalnego odbiorcę, że to właśnie produkty czy usługi tej konkretnej firmy są lepsze niż to, co proponuje konkurencja.

Gdzie znajdzie pracę początkujący doradca techniczny?

Najlepszym miejscem do poszukiwania pracy są duże portale z ogłoszeniami. Liczne oferty są dostępne w jednym miejscu, bez konieczności wertowania stron poszczególnych pracodawców. Na dodatek korzystając z nich masz pewność, że nie trafiłeś na firmę-widmo czy wręcz bota, który próbuje wyłudzić twoje dane osobowe albo skłonić cię do kliknięcia linku, instalującego na twoim smartfonie wirusa wyspecjalizowanego w czyszczeniu kont bankowych – a takie oszustwa to codzienność na portalach społecznościowych.

Na GoWork.pl znajdziesz nie tylko legalne oferty zamieszczane przez zweryfikowanych przedsiębiorców, ale także opinie o pracodawcach. To bardzo cenne zwłaszcza w przypadku początkującego pracownika, który nie ma jeszcze obycia i nie zawsze rozpozna niepokojące sygnały w toku rekrutacji.

Początek kariery doradcy technicznego – jakie kwalifikacje trzeba zdobyć?

Aby komuś doradzać, najpierw sam musisz się na czymś dobrze znać. To dlatego do zawodu doradcy technicznego nadają się przede wszystkim osoby dysponujące świeżą wiedzą związaną z jakimś zagadnieniem. Pracodawcy chętnie widzą w tej roli młodych i ambitnych absolwentów studiów wyższych, techników, a nawet szkół zawodowych – w zależności od specyfiki produktu.

Przyda się też spora doza przebojowości i wiary w siebie. Liczą się kompetencje miękkie – łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów, swoboda w prowadzeniu konwersacji i subtelne stosowanie technik perswazyjnych. W wielu przypadkach ważne będzie także posiadanie prawa jazdy kat. B.

Rozwój zawodowy doradcy technicznego – na co się przygotować?

To, czy doradca techniczny może łatwo awansować, zależy od konkretnego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza w większych firmach starania mogą zostać szybko docenione i z doradcy wkrótce zostaniesz opiekunem całej grupy doradców, a z czasem może nawet dyrektorem handlowym czy głównym technologiem – w zależności od tego, czy bliżej ci do specjalisty, czy do sprzedawcy.

Jeśli natomiast szef ociąga się z przyznaniem ci podwyżki lub znajduje kolejne wymówki, by utrudnić ci awans – najwyższy czas poszukać nowego pracodawcy. Dzięki zdobytemu doświadczeniu za drugim razem pójdzie już znacznie łatwiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24