Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

polisa posagowa

Przyszłość Twojego dziecka jest w Twoich rękach — zobacz, jak możesz się o nią zatroszczyć

Przyszłość to często w dużej mierze niepewność. W końcu nikt nie jest w stanie przewidzieć, co stanie się jutro, za miesiąc czy za rok. W pewnym sensie można się jednak na to przygotować — zwłaszcza w kontekście zabezpieczenia swojego dziecka. Co zrobić, aby zadbać o jego przyszłość i o stabilną sytuację? Jakie rozwiązania są w tym kontekście sprawdzone?

Każdy rodzic pragnie dla swojej pociechy wszystkiego, co najlepsze na każdej płaszczyźnie. I każdy chce towarzyszyć swojemu dziecku we wkraczaniu w dorosłość. Nie zawsze jest to możliwe. Możesz jednak już dzisiaj zadbać o to, aby kolejne lata życia Twojej pociechy była odpowiednio zabezpieczona.

Sprawdzone sposoby na dbanie o przyszłość dziecka

Przyszłość dziecka jest w Twoich rękach. Nie masz pełnego wpływu na to, czy będziesz obok pociechy, gdy sama będzie stawał się dorosłym człowiekiem. Masz jednak wpływ na decyzje, które podejmujesz dzisiaj i na to, co robisz, aby tę przyszłość zabezpieczyć. Możesz więc skorzystać ze sprawdzonych sposobów na to, by zadbać o lepsze jutro swojej latorośli i większy spokój dla samego siebie. Jak to zrobić? Jakie działania są w tym kontekście jednocześnie sprawdzone i skuteczne?

Inwestowanie w edukację pociechy

Dzieci są najbardziej chłonne na wiedzę. Szybko uczą się języków, a nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień matematycznych. Przez brak obowiązków, które mają dorośli, mają też więcej czasu i energii na rozwój swoich pasji. Warto inwestować w zajęcia dodatkowe, naukę języków czy właśnie hobby swojej pociechy. Dzięki temu być może odnajdzie od razu to, co chce robić w życiu, w czym będzie dobra i w czym będzie się spełniała.

Nawet jeśli tak nie będzie, dasz jej umiejętności, które będą przydatne na różnych etapach życia. Otworzą ją na świat, dodadzą pewności siebie i pokażą, że może wszystko, jeśli włoży w to swój wysiłek i postawi na determinację w dążeniu do celu.

 

Wspieraj swoje dziecko w nauce nie tylko poprzez zapisywanie go na różne dodatkowe zajęcia i aktywności. Interesuj się tym, co robi, jakie sukcesy osiąga. Wspieraj je w porażkach i okazuj dumę. Wszystko to pomoże Ci ukształtować silnego, niezależnego i pracowitego człowieka, który po prostu poradzi sobie z ogarnięciem codzienności.

Założenie konta oszczędnościowego

Gdybyś przez 18 lat życia swojego dziecka odkładał miesięcznie 200 zł, to wkraczając w dorosłość Twój syn czy córka mieliby na koncie ponad 40 000 zł. To duża suma, którą można przeznaczyć na samochód, podróże czy edukację. Nie musisz oszczędzać sam i do skarpetki. Możesz zdecydować się na konto oszczędnościowe, które ułatwi odkładanie i sprawi, że pieniądze będą się pomnażały. Konta tego typu są bowiem oprocentowane.

Pamiętaj przy tym, aby oszczędzać realne kwoty, ale każdego miesiąca. Wymaga to dyscypliny i zaangażowania ze strony odkładających, ale się opłaca. Twoje dziecko w przyszłości na pewno to doceni, a pieniądze w pierwszych latach samodzielności będą niezwykle przydatne.

Wykupienie polisy posagowej i polisy na życie oraz uposażenie dziecka

W ramach zabezpieczenia przyszłości dziecka warto postawić na pakiet ubezpieczeń. Powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb i aktualnych możliwości, jakie daje rynek. Na uwagę w tym zakresie zasługują przede wszystkim polisa posagowa i polisa na życie rodziców z uposażeniem dziecka.

Polisa posagowa

Czym jest polisa posagowa? Co warto o niej wiedzieć? Polisa posagowa to rodzaj ubezpieczenia, które służy do oszczędzania na przyszłość. Będzie alternatywą dla standardowego konta oszczędnościowego. W jej ramach można odkładać każdego miesiąca określoną sumę. Kapitał po czasie wskazanym w umowie z towarzystwem zostanie wypłacony dziecku. Jeżeli w trakcie obowiązywania polisy dojdzie do śmierci rodzica, to ubezpieczyciel będzie dalej opłacał składkę — tak wynika z reguły z warunków umowy.

Ubezpieczenie na życie z uposażeniem dziecka

Ważne jest też ubezpieczenie na życie dla rodziców i uposażenie dziecka. Ubezpieczenia na życie i zdrowie zabezpieczają finansowo osoby uposażone. Dzięki temu Twoja pociecha zyska uprawnienia do wypłaty odszkodowania za zdarzenia wskazane w ogólnych warunkach umowy z towarzystwem. W związku z tym nawet jeśli coś Ci się stanie, Twoje dziecko nie zostanie bez pomocy. Będzie miało zapewnione środki, które będzie mogło przeznaczyć np. na edukację, leczenie, terapię czy inne ważne dla niego kwestie.

Edukacja dotycząca finansów

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko poradzi sobie w przyszłości, nawet jeśli nie będzie Cię obok, rozmawiaj z nim o pieniądzach. Poinformuj go, jak nimi zarządzać, jak planować swój budżet. Zajmij się też edukacją w zakresie tego, dlaczego w ogóle trzeba kontrolować, co dzieje się z pieniędzmi. Możesz też uczyć dziecko inwestowania, jeśli się na tym znasz. Te cenne umiejętności sprawią, że będzie umiało samo się o siebie zatroszczyć, a Ty będziesz żyć ze spokojem w świadomości, że rzeczywiście tak właśnie jest.

Każdy kochający rodzic chce dla swojego dziecka tego, co najlepsze. Chce też zatroszczyć się o jego przyszłość. Można to zrobić poprzez inwestowanie w edukację, oszczędzanie i wykupienie odpowiedniej polisy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24