Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

drewniane zabawki

O zabawkach dla dzieci słów kilka

Zapewne każdy rodzic może jak z rękawa sypać dowodami anegdotycznymi na temat przewagi najtańszych i najprostszych zabawek nad tymi interaktywnymi, wymyślnymi i – co za tym idzie – droższymi.

My pisaliśmy już o tym i podawaliśmy własne przykłady tu:

https://e-maluchy.pl/pare-slow-o-kupowaniu-dziecku-drogich-zabawek-i-zabawek-w-ogole/

Młodsze dzieci i jeszcze te w wieku przedszkolnym nie znają wartości pieniądza i zwracają uwagę na inne – niż dorośli – walory zabawek. W sumie jest to piękne i pokazuje, że my – rodzice – czasami staramy się za bardzo [icon name=”emo-happy”] Dziecku często do szczęścia wystarczy odrobina piasku i wiaderko, duży karton, mazaki i nożyczki, kasza jęczmienna na tacce, ewentualnie woda i kubeczek i mama lub tata mają chwilę na wypicie ciepłej kawy.

zabawki drewnianeDlatego też wybierając zabawki dla dzieci, kieruję się przede wszystkim ich walorem edukacyjnym. Jak już coś kupuję – to chciałabym – by oprócz umilania czasu, dany produkt niósł ze sobą jakąś wartość. Bo dzieci naprawdę nie potrzebują mnóstwa kolorowych, świecących i grających gadżetów do życia, bez nich są w stanie równie skutecznie zorganizować sobie czas wolny [icon name=”emo-laugh”] Za każdy razem – oczywiście o ile dziecko nie zażyczy sobie na urodziny zestawu z figurkami Zings lub Transformersa, bo czasami i takie prośby trzeba spełnić – staram się tak dobierać zabawki, by jak najbardziej wspierać rozwój moich dzieci. Dlatego mamy w domu mnóstwo najróżniejszych książek, puzzli oraz drewnianych układanek tego typu:

Układanki drewniane

I co najważniejsze – dzieci je naprawdę lubią i chętnie się nimi bawią. A ja dzięki temu mam poczucie, że wspólnie spędzany czas jest naprawdę wartościowy – raz, że rozwijający, a dwa, że atrakcyjny dla obu stron. Polecamy tu szczególnie zabawki wspierające układ integracji sensorycznej czy znacznie większe propozycje takie jak: bujaki 2 w 1 czy pomocnicy kuchenni kitchen helpers.

Zdecydowanie preferuję bowiem taką formę zabawy i wspólnego układania puzzli czy układanek nad wyścigami samochodowymi na kolanach bądź jeżdżeniem pociągami w tę i we w tę [icon name=”emo-wink”] Poza tym, wszelkie zabawki drewniane są bezpieczną alternatywą dla ich odpowiedników z chińskiego plastiku o słabej jakości. Zabawki drewniane są zwyczajnie bardziej estetyczne, ale – co najważniejsze podlegają recyclingowi, nie przyczyniają się więc do mnożenia odpadów zaśmiecających naszą planetę. Ponadto, służą one dzieciom naprawdę przez wiele lat i gdy już nasze latorośle wyrosną z takiej formy spędzania czasu, możemy je sprzedać lub przekazać dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24