Szczotka Lullalove – pierwszorzędna szczotka o średniej twardości do masażu na sucho
Szczotka o średniej twardości, o specjalnej długości włosia i symetrycznym nabiciu kępek. Idealnie leży w dłoni i jest lekka. Sama oprawa została wyprofilowana na wzór kobiecej dłoni. Niewielki rozmiar jest praktyczny do używania na co dzień oraz do zabrania w podróż. Szczotka przeznaczona do używania na sucho. Pakowana w płócienny woreczek.
Wyjątkowy grawer symbolizuje jedność kobiety z naturą. Przypomina o trosce i codziennym dbaniu o siebie w sposób naturalny, zgodny z własną naturą i potrzebami. Kobieta jest tu symbolem czułej Matki Natury, która dba o otoczenie, ale wie też jak zadbać o siebie.
Dla kogo?
Dla osób w każdym wieku, o różnym stopniu wrażliwości na ból, nawet bardzo wyczulonych. Szczecina jest włosiem o średniej twardości, do używania na całym ciele – również na dekolt czy do szczotkowania rany po CC. Jest idealna na początek oraz w przypadku problemów np. z pajączkami.
Zastosowane tu włosie to szczecina. Jej idealna długość sprawia, że skutecznie peelinguje ciało, pomagając pozbyć się martwego naskórka, rozluźnić napięcie, poprawić drenaż limfatyczny i złagodzić skutki nadmiernego zatrzymywania wody.
Po co szczotkować ciało?
Dla swojego zdrowia! Wiesz, nie chodzi tu tylko o walkę z cellulitem czy świeżymi rozstępami. Ani nawet o to, że taka prosta technika realnie ujędrnia skórę. Chodzi o Ciebie! Szczotka przyjmie wszystko i o nic nie zapyta. Możesz wyżyć na niej wszelkie napięcia z całego dnia. Te, które zostają w ramionach, brzuchu, pośladkach, ale też i w Twojej głowie. Szczotkowanie to masaż rozluźniający napięcie mięśni. Zajmuje tylko 3-5 minut, a ten czas i tak upłynie, więc co Ci szkodzi, zamiast na przeglądanie FB, przeznaczyć go na siebie.
Szczotka do masażu ujędrniającego na sucho
Szczotka jest w pełni ekologiczna. Jeśli wrzucisz ją do ognia – spłonie w całości, jeśli zostawisz w odpowiednich warunkach – rozłoży się.
Czym różni się szczecina od tampico?
Ostrością. Tampico jest bardzo ostrą szczotką, przeznaczoną do szybkich efektów, ale też bolesną i niewskazaną przy bardzo wrażliwej skórze. Szczecina jest delikatniejsza, aczkolwiek wciąż na tyle ostra, aby nadawać się do szczotkowania ciała na sucho.
Szczotka jest artykułem higieny osobistej. Nie należy jej pożyczać, za to warto wymieniać ją w razie zauważalnego zużycia czy też profilaktycznie co 6 miesięcy.
Z upływem czasu nasz metabolizm spowalnia. Pojawia się opuchlizna, zastoje wody czy ociężałość kończyn. Jest to efekt złej pracy układu limfatycznego. Szczotkowanie pomaga zniwelować te przypadłości. Twarda szczotka doskonale radzi sobie również z cellulitem, wrastającymi włoskami czy szorstkimi przedramionami, pośladkami czy łokciami. Na początku masaż może wydać się bolesny i jest to normalne odczucie. Skóra musi przyzwyczaić się do niego. Tradycja szczotkowania na sucho wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej. Celem masażu, oprócz usunięcia martwego naskórka, jest pozbycie się złogów toksyn. Masaż pomaga także pozbyć się napięcia. Wykonany rano – pobudza, wieczorem – relaksuje.
Jak masować ciało?
- od dołu do góry posuwistymi, długimi ruchami. Ruchy zawsze muszą iść w kierunku serca, czyli zgodnie z przepływem limfy,
- nogi i ręce szczotkujemy jakbyśmy zamiatali podłogę:) Brzuch i stawy (tj. ramiona, kolana, biodra, nadgarstki i kostki) szczotkujemy ruchami kulistymi,
- nacisk zależy od grubości skóry – na dekolcie czy pod pachami robimy to delikatniej, niż na podeszwie stóp,
- do masażu nie używa się balsamów czy olejków.
Jak często szczotkować skórę?
Najlepiej przed każdą kąpielą lub co najmniej 3 razy w tygodniu. Efekt wygładzenia skóry widoczny jest już po 3-4 szczotkowaniach.
Na co pomaga masaż szczotką?
- uwalnia z napięcia – szczególnie podczas szczotkowania karku i barków
- zmniejsza obrzęki
- pomaga przy bólach stawów
- ujędrnia i uelastycznia skórę
- szczotkując biust pozbywamy się złogów limfatycznych powstałych podczas noszenia biustonosza
- świetnie sprawdza się przy świeżych, czerwonych rozstępach
- poprawia ukrwienie i stymuluje układ odpornościowy.
Oprawa – drewno bukowe.
Włókno – szczecina.
Oprawa z litego drewna – moczenie drewna może powodować jego pękanie. Nie wpływa to na właściwości szczotki, jedynie wizualnie może przeszkadzać. W razie potrzeby szczotkę można zdezynfekować octaniseptem. Do stosowania na mokro wybierz szczotkę w dedykowanej do tego oprawie.
Produkt polski.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.