Bezpłatna dostawa od 250zł dla paczek ORLEN oraz darmowy kurier od 300zł.

Zadzwoń  730 005 263

Konto

Chcesz do nas zadzwonić?

Kliknij tu: 730 005 263

Obserwuj nas

 

logopedia studia podyplomowe

Logopedia – studia podyplomowe nie tylko dla specjalistów

Logopedia to nauka skupiająca się nie tylko na terapii zaburzeń mowy, ale także jej kształtowaniu czy nauczaniu u osób, które z różnych przyczyn ją utraciły. Jeżeli interesujesz się tą dziedziną zawodowo lub prywatnie, to możesz ukończyć logopedię na studiach podyplomowych. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym kierunku i komu jest polecany.

Studia podyplomowe z logopedii – dla kogo?

Komu polecamy logopedię na studiach podyplomowych? Przede wszystkim osobom, które mają już wykształcenie wyższe – jest to warunek, który należy spełnić, aby móc zapisać się na jakąkolwiek podyplomówkę. Jednak w tym przypadku niezbędny jest albo tytuł magistra, albo ukończone studia I stopnia i przygotowanie pedagogiczne (od tego zależą uzyskane po studiach podyplomowych uprawnienia). Logopedia sprawdzi się w szczególności u:

  • nauczycieli (zarówno tych poszukujących pracy, jak i czynnych zawodowo),
  • osób mających uprawnienia do pracy z dziećmi i młodzieżą, które chcą zdobyć nowy zawód,
  • absolwentów szkół wyższych, którzy są zainteresowani zaburzeniami komunikacji językowej.

Co więcej, studia podyplomowe z zakresu logopedii cieszą się dużą popularnością wśród rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom w kształtowaniu mowy i usuwaniu jej ewentualnych zaburzeń.

Jeżeli masz ukończone studia I stopnia i przygotowanie pedagogiczne, to ukończenie tego kierunku umożliwi zdobycie uprawnień do wykonywania zawodu logopedy. Z kolei absolwenci, którzy w momencie rozpoczęcia podyplomówki legitymują się ukończonymi studiami wyższymi magisterskimi, mogą uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu logopedy.

Logopedia na studiach podyplomowych w praktyce – jak wygląda?

Jak wygląda logopedia na studiach podyplomowych? Kierunek ten – z uwagi na charakter kwalifikacyjny – trwa 4 semestry, podczas których słuchacze uczą się nie tylko teorii, ale także realizują 180 godzin praktyk zawodowych. Program kształcenia jest zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

Celem studiów podyplomowych z logopedii jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w przedszkolu, ośrodku szkolno-wychowawczym, prywatnym gabinecie czy przychodni specjalistycznej. Za merytoryczne przygotowanie odpowiada program nauczania obejmujący między innymi:

  • neuropsychologię w logopedii,
  • medyczne podstawy logopedii,
  • ortodoncję,
  • surdologopedię i tyflologopedię z metodyką,
  • rozwój sprawności językowych i komunikacyjnych dziecka,
  • komunikację alternatywną i wspomagającą,
  • wczesną interwencję logopedyczną.

Wygodny sposób na zdobycie uprawnień? Logopedia na studiach podyplomowych online

Jeżeli chcesz połączyć naukę z pracą, to dobrym wyborem jest logopedia na studiach podyplomowych online, która ma formę e-learningu. Edukacja z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to nowoczesny sposób zdobywania wiedzy i umiejętności, dzięki któremu nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednego kierunku. Jeżeli jesteś rodzicem albo specjalistą, to możesz zapisać się też na studia podyplomowe z zakresu integracji sensorycznej (https://studia-online.pl/kursy/506), oligofrenopedagogiki czy arteterapii.

/ art. sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa wysyłka
Darmowa wysyłka

powyżej 250zł

Zwroty
zwroty

przyjmujemy

Wysyłka
wyslka

w ciągu 2 dni

Bezpieczne płatności
bezpieczne płąttności

z Przelewy24