Ścieżka sensoryczna drewniana emokke zestaw 2 rozmiar L

emokke

519.00 

(2 opinie klienta)

Brak w magazynie

WAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 5-7 dni
Proukt Polski Polski producent.

Wymiary: przekątna jednego elementu 29 cm

Materiał: fasola, kawa, juta, metal, cynamon, żywica, sklejka

Wiek: 3+

Zabawka sensoryczna dla 3 latka

Interesują Cię zabawki sensoryczne? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo wspaniałych i wartościowych pomysłów na ćwiczenia SI. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczna dla 3 latka, bardzo ciekawą propozycją jest zestaw paneli w kształcie heksagonów. Są to panele sensoryczne, składające się na 5-elementową ścieżkę sensoryczną. Wszystkie panele zabezpieczone są anpoślizgowymi punktami, dzięki czemu dziecko swobodnie może się po nich przemieszczać i skakać 🙂 Faktura każdego heksagonu jest wykonana z naturalnego materiału, który dostarcza dziecku zróżnicowaną stymulację dotykową dla mięśni stóp. Spacer po ścieżce sensorycznej wpływa również na percepcję wzrokową, planowanie ruchu, motorykę dużą i pamięć przestrzenną.

ścieżka sensoryczna emokke

Do czego służą panele dotykowe i ścieżka sensoryczna?

 • Integracja bodźców oraz różnicowanie dotykowe ma źródło w dłoniach i stopach dziecka. Spacer po ścieżce sensorycznej oraz praca z tabliczką dotykową stwarza dziecku wyzwanie w postaci odnalezienia tego samego wypełnienia, czyli rozpoznania faktury panelu. Taką aktywność wykonuje się w dwojaki sposób: z zasłoniętymi lub odkrytymi oczami, zależnie od wieku oraz potrzeb użytkownika.
 • Turlanie z tabliczkami, mając ręce wyprostowane nad głową to świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha i postawę dziecka.
 • Panele dotykowe dostarczają stymulacji dla zmysłów, dostarczając ważnego zaspokojenia potrzeb zarówno dla dzieci nadwrażliwych,  jak i podwrażliwych.
 • Próby określenia struktury tabliczki stanowią idealny trening różnicowania dotykowego.

Proponowane panele ścieżki sensorycznej zawierają specjalną instrukcję z opisem przykładowych zabaw oraz ćwiczeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i jednocześnie sprzyja to ćwiczeniu wyobraźni dziecka. Wszystkie elementy stworzone na potrzeby zestawu są w 100% bezpieczne i wykonane z naturalnych materiałów.

Zabawki sensoryczne drewniane – panele dotykowe

Ścieżka sensoryczna to określenie na pomysłowy i zróżnicowany tor przeszkód, który ma na celu dostarczyć dziecku określonych wrażeń oraz bodźców. Cała zabawa wspiera rozwój dziecka na bardzo istotnych polach, np.:

 • rozwój mowy,
 • umiejętności motoryczne i sprawność fizyczną,
 • reakcje równoważne,
 • rozwój świadomości przestrzennej,
 • koordynacja ruchowa: oko-ręka-noga,
 • integracja SI.

Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy oraz mowę, umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Dzieci korzystające ze ścieżki sensorycznej (zbudowanej z paneli dotykowych) odkrywają potencjał zmysłów, pobudzają w ten sposób tzw. czucie głębokie i w efekcie łatwiej się wyciszają i koncentrują. Efekt docelowy ćwiczeń z panelami sensorycznymi to osiąganie lepszych wyników w nauce oraz umiejętność lepszej koncentracji na zadaniach. Osiągnięcie takich rezultatów jest możliwe dzięki budowaniu połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpretację bodźców dotykowych i wzrokowych, co ma miejsce podczas stymulacji zmysłów dostarczanej przez panele sensoryczne.

Zestaw 2 duży zawiera panele z wypełnieniem:

Wypełnienie: cynamon

Do wspierania motoryki małej i dużej.

Wypełnienie: Nakrętki metalowe

Najcięższa tabliczka w zestawie, daje też wrażenia termiczne.

 

 

Wypełnienie: lina jutowa

Najbardziej szorstki element zestawu.

 

 

Wypełnienie: kawa

Wypełnienie doskonale sprawdzi się przy terapii dzieci nadwrażliwych dotykowo.

 

Wypełnienie: fasola

Skutecznie stymuluje zmysł dotyku.

Produkt polski. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

, ,

Wiek

, ,

2 opinie dla Ścieżka sensoryczna drewniana emokke zestaw 2 rozmiar L

 1. Marta

  Dziadkowie się złożyli i chłopcy maszerują po niej każdego dnia, bardzo fajna ścieżka sensoryczna dla dziecka.

 2. Jacekk

  Piękna ścieżka sensoryczna, polecam dla każdego dziecka.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.