Naturalne panele do stymulacji dotykowej emokke zestaw 1 rozmiar M

emokke

199.00 

(2 opinie klienta)

Brak w magazynie

WAŻNE INFORMACJE:
platnosści za pobraniem Akceptujemy płatności za pobraniem.
Zamównienia telefoniczne Zamówienia telefoniczne: 730005263
Darmowa dostawa Darmowa dostawa powyżej 250zł dla ORLEN Paczka.
Czas wysyłki Czas wysyłki: 5-7 dni
Proukt Polski Polski producent.

Panele dotykowe emokke – panele sensoryczne dla dzieci

Wymiary: przekątna jednego elementu 12,5 cm

Materiał: sól, szklane kulki, kasza jęczmienna, kamyki, żywica, sklejka

Wiek: 3+

Panele dotykowe to idealna zabawka sensoryczna dla 3 latka

Interesują Cię zabawki sensoryczne? W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo wspaniałych i wartościowych pomysłów na ćwiczenia SI. Jeśli chodzi o zabawki sensoryczna dla 3 latka, bardzo ciekawą propozycją jest zestaw paneli w kształcie heksagonów. Są to panele sensoryczne, składające się z 5 elementów, każdy o przekątnej 12,5cm. Faktura każdego panelu jest wykonana z naturalnego materiału, który dostarcza dziecku zróżnicowaną stymulację dotykową.

Opisany tutaj zestaw paneli do stymulacji sensorycznej dziecka można łączyć z innymi zestawami, tworząc dużą ścieżkę sensoryczną.

Do czego służą panele dotykowe i ścieżka sensoryczna?

 • Integracja bodźców oraz różnicowanie dotykowe ma źródło w dłoniach i stopach dziecka. Spacer po ścieżce sensorycznej oraz praca z tabliczką dotykową stwarza dziecku wyzwanie w postaci odnalezienia tego samego wypełnienia czyli rozpoznania faktury panelu. Taką aktywność wykonuje się w dwojaki sposób: z zasłoniętymi lub odkrytymi oczami, zależnie od wieku oraz potrzeb użytkownika.
 • Turlanie z tabliczkami, mając ręce wyprostowane nad głową to świetne ćwiczenie na mięśnie brzucha i postawę dziecka.
 • Panele dotykowe dostarczają stymulacji dla zmysłów, zapewniając zaspokojenie potrzeb zarówno dla dzieci nadwrażliwych, jak i podwrażliwych.
 • Próby określenia struktury tabliczki stanowią idealny trening różnicowania dotykowego.

Proponowane panele sensoryczne zawierają specjalną instrukcję z opisem przykładowych zabaw oraz ćwiczeń. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i jednocześnie sprzyja to ćwiczeniu wyobraźni dziecka. Wszystkie elementy stworzone na potrzeby zestawu są w 100% bezpieczne i wykonane z naturalnych materiałów.

panele dotykowe do stymulacji sensorycznej

Zabawki sensoryczne drewniane – panele dotykowe

Ścieżka sensoryczna to określenie na pomysłowy i zróżnicowany tor przeszkód, który ma na celu dostarczyć dziecku określonych wrażeń oraz bodźców. Cała zabawa ma na celu wsparcie rozwoju dziecka na bardzo istotnych polach, np.:

 • rozwój mowy,
 • umiejętności motoryczne i sprawność fizyczną,
 • reakcje równoważne,
 • rozwój świadomości przestrzennej,
 • koordynacja ruchowa: oko-ręka-noga,
 • integracja SI.

Ścieżka sensoryczna to inaczej kolorowy, kreatywny i zabawny tor przeszkód. Wspiera rozwój poznawczy (w tym mowę!), umiejętności motoryczne, reakcje równoważne, buduje świadomość przestrzenną, koordynację oko-ręka-noga. Ten rodzaj zabawy pomaga dzieciom w rozwijaniu i poprawianiu koncentracji uwagi oraz stanowi świetny sposób na zajęcie nadaktywnego dziecka poszukującego doznań sensorycznych. Oprócz pomagania dzieciom w uświadomieniu i odkrywaniu własnych zmysłów, zabawa na ścieżce sensorycznej pobudza czucie głębokie, co pozwala wyciszyć się dziecku i skupić na zadaniu. Częste zabawy na ścieżce sensorycznej przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników w szkole. Doznania podczas chodzenia po ścieżce sensorycznej pozwalają budować nowe połączenia w mózgu odpowiedzialne za interptretację bodźców wzrokowych czy dotykowych, które umożliwiają dzieciom wykonywanie złożonych, wieloetapowych zadań.

Dzieci korzystające ze ścieżki sensorycznej (zbudowanej z paneli dotykowych) odkrywają potencjał zmysłów, pobudzają w ten sposób tzw. czucie głębokie i w efekcie łatwiej się wyciszają i koncentrują. Efekt docelowy ćwiczeń z panelami sensorycznymi to osiąganie lepszych wyników w nauce oraz umiejętność lepszej koncentracji na zadaniach. Osiągnięcie takich rezultatów jest możliwe dzięki budowaniu połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpretację bodźców dotykowych i wzrokowych, co ma miejsce podczas stymulacji zmysłów dostarczanej przez panele sensoryczne.

Panele do stymulacji sensorycznej – zestaw 1 mały posiadaj następujące wypełnienia:

panele dotykowe do stymulacji sensorycznej

Wypełnienie: kamyki

Duże białe kamyki świetnie sprawdzą się podczas terapii motoryki małej oraz zabaw w pokazywanie paluszkiem. Zimne kamyki są przyjemne dla dziecka i wzbudzają ciekawość. Można wykorzystać je przy nauce liczenia oraz nauce pojęć ciepły – zimny.

Wypełnienie: szklane kulki

Zielony kolor wycisza i zachęca do zabawy. Kamyki są gładkie, a jednocześnie na tyle wypukłe, że dzieci chętnie korzystają z tego elementu. Możemy je wykorzystać również do przeliczania elementów.

Wypełnienie: sól himalajska

Panel do głębokiej stymulacji przy nadwrażliwości dotykowej. Dziecko może na początku nie lubić faktury soli. Warto jednak stosować go regularnie. Częste zapoznawanie dziecka z różnorodnymi strukturami sprawi, że maluch zacznie powoli je akceptować.

 

Wypełnienie: kasza jęczmienna

Chropowata struktura będzie dobrym sposobem na odwrażliwienie stopy u dzieci nadreaktywnych dotykowo, jednocześnie pobudzi receptory malców mniej wrażliwych na dotyk.

Wypełnienie: żywica z brokatem

Gładkie wypełnienie jest z delikatnym brokatem, który przyciąga uwagę dziecka. Panel jest skrajnie różny od pozostałych elementów, co ułatwia różnicowanie dotykowe podczas przechodzenia po torze.

 

Produkt polski. Ścieżka sensoryczna opatrzona jest znakiem CE co gwarantuje zgodność z wymogami bezpieczeństwa oraz jakości obowiązującymi na terenie UE.

Informacje dodatkowe

Dla kogo

,

Przeznaczenie

, ,

Wiek

, ,

2 opinie dla Naturalne panele do stymulacji dotykowej emokke zestaw 1 rozmiar M

 1. Marcelina

  Bardzo udany zakup, dla córeczki wymagającej ćwiczeń SI te mini panele sensoryczne były strzałem w dziesiątkę.

 2. Gosia

  Rewelacja, synek wszędzie je ze sobą nosi 🙂

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.